Şirketler için Kapı Süsü Yapımı Etkinliği

Şirketlerde Çalışan Memnuniyetini ve Verimliliğini Artırmak İçin Mükemmel Bir Yol

Gerek yılbaşı kutlamaları gerek baharı karşılama sevinci, hangi dönemde olursak olalım kapı süsleri evimizi veya çalışma alanımızı daha sıcak hale getirerek bizi mutlu eden tatlı aksesuarlardır.

Kapı süsü atölyeleri son yıllarda Türkiye’de popülerleşen bir uğraşı. İşletmelerde de sıklıkla kullanılan kapı süsleri, bu alanların daha hoş ve sıcak görünmesini sağlayarak çalışanların motivasyonunu artırmakta önemli bir araç olabilir. Bu yazıda şirket çalışanları için kapı süsü yapımı ve atölyelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kapı süsleme atölyesi - şirket motivasyon etkinliği

Kapı Süsü Nedir?

Kapı Süsü Nasıl Kullanılır?

Kapı süsleri, kapılara veya duvarlara asılan dekoratif süslemelerdir. Evlerde, ofislerde, otellerde, restoranlarda ve diğer birçok yerde dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Dekoratif özelliğinin yanı sıra, belirli günlerde ve etkinliklerde de sembolik olarak kullanılırlar.

Farklı Kapı Süsü Türleri Nelerdir?

Kapı süsleri, genellikle renkli çiçekler, yapraklar, ahşap materyaller ve tüyler kullanılarak yapılır.  Ayrıca kapı süsü yapımında belirli bir şekle takılı kalınma zorunluluğu yoktur. Çeşitli şekiller gövde olarak kullanılarak şirin kapı süsleri yapılabilir.

Masa süsleme atölyesi - Şirket içi faaliyet

Kapı Süsü Yapımının Şirketlerde Kullanımı ve Avantajları Nelerdir?

Kapı süsü yapım atölyeleri, şirket çalışanlarının kendi zevklerini ve yaratıcılığını yansıtarak ister çiçek, yaprak ve bunun gibi doğal malzemelerle, ister atık ve kullanılmayan malzemelerle çalışma imkanı sağlayan atölyelerdir. Aynı zamanda özel bir yetenek gerektirmeyen, basit el işi kabiliyetiyle yapılabilecek bir çalışmalardır. Bu sebepten ötürü her kesimden insan kolayca ve keyifli biçimde bu aktiviteyle uğraşabilir.

Kapı süslerinin işletmelerde oluşturabileceği avantajlardan biri çalışanların motivasyonunun artmasını sağlamasıdır. Çalışanlar çeşitli malzemelerle bir bütün oluştururken hem günlük işlerden uzaklaşma, hem de alışılmamış bir aktivite ile uğraşmaları, onları belirli rutinlerden uzaklaştırır. Aynı zamanda kendi çalışma alanlarına koyabilecekleri kalıcı bir süs yapmak, geçirdikleri güzel vakitleri onlara hatırlatır ve motivasyonlarını artırır. Bu aktiviteler şirket bünyesinde yapıldığı zaman ise, şirketlerinin onlara değer verdiğini ve onları bir birey olarak benimsediklerini hissederler.

Kapı süslerinin işletmelerdeki bir diğer işlevi özel günlerde ve etkinliklerde kullanımı olabilir. Örneğin, çalışanlar şirket yıldönümü için, özel bir tatil için veya çalışanların doğum günleri için özel kapı süsleri tasarlayabilirler. Bu, çalışanların şirket kültürüne daha çok bağlı hissetmelerine ve şirketin değerlerini benimsemelerine yardımcı olurken aynı zamanda kendilerini daha önemli hissetmelerine ve işyerindeki bağlarını güçlendirmelerine yardımcı olabilir.

Yılbaşı ağacı süsleme atölyesi

Biz Ne Yapıyoruz?

ÇocukluDünya Kurumsal Hizmetler ekibi olarak bu atölyeleri düzenleyip şirket çalışanlarınıza keyifli deneyimler sunuyoruz. Gerekli malzemeleri ister şirketinize, ister çalışanlarınızın evine gönderip benzersiz bir deneyim yaşamalarını sağlıyoruz. Aynı zamanda da bulunduğumuz döneme ve mevsime göre farklı konseptlerde kapı süsü yapım kitlerini sizlere ulaştırıyoruz.

Örneğin havaların güzelleşmesiyle düşen motivasyonu geri getirmek için bir etkinlik düzenlemek istiyorsunuz. Güneşli güzel bir havada, büyük bir bahçeye kurulacak kapı süsü yapımı atölyesinde çalışanlar hem doğayla iç içe olacaklar, hem de doğal çiçeklerden ve yapraklardan oluşan kapı süsü yapımı kitlerini kullanarak keyifli bir gün geçirecekler.

Aşağıdaki etkinlikler de ilginizi çekebilir:

  • Kapı süsü atölyesi
  • Yılbaşı ağacı süsleme atölyesi
  • Floral toka atölyesi
  • Tuval boyama atölyesi (manzara veya natürmort)
  • Çanta boya atölyesi

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

×