Sıkça Sorulan Sorular

Kurumsal etkinlikler nedir?

Kurumların çalışanlarına veya müşterilerine yönelik tanıtım, bilgilendirme, farkındalık kazandırma veya eğitim verme amaçlı düzenledikleri organizasyonlar kurumsal etkinliklerdir. Bunlar fiziksel veya dijital kanallardan düzenlenen atölye çalışmaları, uzman seminerleri, eğitimler, toplantılar gibi çeşitlendirilebilir.

Kurumsal etkinliklerin amacı nedir?

Kurumsal etkinliklerin amacı, çalışan mutluluğuna katkı sağlamak, çalışanları geliştirmek ve bilgi paylaşımında bulunmaktır. Müşteriler nezdinde de düzenlenen kurumsal pazarlama etkinlikleri, markaların ürün ve hizmetlerini yenilikçi yöntemlerle tanıtmalarına imkân sunar.

Kurumlar neden etkinlik düzenler?

Kurumsal etkinliklerin amacı, çalışan mutluluğuna katkı sağlamak, çalışanları geliştirmek ve bilgi paylaşımında bulunmaktır. Müşteriler nezdinde de düzenlenen kurumsal pazarlama etkinlikleri, markaların ürün ve hizmetlerini yenilikçi yöntemlerle tanıtmalarına imkân sunar.

Kurumsal etkinlik düzenlerken nelere dikkat etmek gerekir?

Bir etkinliğin amacı, hedef kitlesi, kapsamı, verilecek mesaj, içeriği, mekanı, akışı son derece önemlidir. Tüm bu öğelerin birbiriyle tutarlı ve katılımcılara uygun biçimde kurgulandığına emin olunması gerekir.

Ne tip kurumsal etkinlik vardır?

  • Lansman, toplantı organizasyonları, ödül törenleri
  • Parti, davet ve özel etkinlikler
  • Deneyim pazarlama & gerilla etkinlikler, festivaller
  • Çalışan etkinlikleri, Anne-baba etkinlikleri, Çocuklara yönelik etkinlikler

Çocuk etkinlikleri kapsamında neler düzenlenebilir?

Çocuklara yönelik etkinlikler, görsel ve plastik sanatlardan ilham alarak el becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeye odaklanır. Yanı sıra analitik düşünme ve beraberinde 21.yüzyıl yetkinliklerini kazandırmaya yönelik de etkinlikler düzenlenir. Birkaç örnek vermek gerekirse, yaratıcı hikayecilik, kodlama, satranç, model uçak yapımı, farklı malzemelerle geliştirilen resim teknikleri, müzik aleti çalmaya özendiren müzik atölyeleri gibi…

Çocuk etkinlikleri nasıl gerçekleştiriliyor?

Çocukların farklı yaş gruplarında teknik becerileri farklılık gösterdiği için, yaş gruplarına göre ayrıştırılarak etkinlikleri düzenliyoruz. El becerilerinin çocuğun yaşının biraz üzerinde olduğu durumlarda, ebeveyn katılımı öneriyoruz.

Çocuk etkinliklerini nerede düzenlemek uygundur?

Çocuk etkinliklerinde mekân tercihi, çocukların kendilerini rahat hissedebileceği onlara uygun bir oturma ve yerleşim düzeninin kurulu olduğu aydınlık mekanlardır. Sınıflarını aratmayacak bir düzen onlar için idealdir. Bu tip etkinliklerde özellikle mevsimlere göre temiz hava ve açık alandan da yararlanabilmeyi en ön planda tutuyoruz. Kış mevsimlerinde özellikle son dönemlerde online etkinlikler düzenlemeyi de tercih ediyor, katılımcılarımıza öneriyoruz.

Uzman söyleşileri ve seminerlerde öne çıkan noktalar nelerdir?

Seminerler kapsamında alanında uzman konuşmacıları ağırlıyor, onların bilgi ve deneyimlerini dinleyicilere aktarmalarını sağlıyoruz. Bu söyleşiler genellikle interaktif bir formatta, katılımcıların sorularıyla zenginleşiyor. İdeal sürenin 45 dakika olduğunu düşündüğümüz bu seminerler sonrasında uzmanlarla katılımcıların direkt iletişime geçme ihtiyacı olması durumunda ona da yardımcı oluyoruz.

Anne adayı çalışanlar için ne gibi çalışmalar düzenliyoruz?

Annelik deneyimini geliştirmek adına uçtan uca uzman görüşleriyle hazırlanmış programlar tasarlayabiliyoruz. Bu programlar kapsamında hamilelik döneminde uygulamalı eğitimler, uzman seminerleri, anne adaylarının birbirleriyle sohbet ederek kendisini daha iyi hissetmesini sağladığı görüş paylaşım seansları, bilgilendirici videolar hazırlıyoruz. Bu çalışmaları markaların taleplerine özel şekillendirebiliyoruz.

Babalık izni ve beraberinde babalara yönelik ne gibi çalışmalar var?

Baba adaylarının da en az anne adayları kadar bu süreç hakkında bilgi edinmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Son dönemde kurumların babalık izinlerini artırdığı bir dönemdeyiz. Buradan yola çıkarak onların bilinçlendirilmesine büyük özen gösteriyoruz. Anne ve baba adaylarının bir arada eşleriyle aldıkları uygulamaları eğitimler son derece verimli oluyor. Bu alanda da şirketlerin babalık politikalarına uygun çalışmalar düzenleyebiliyoruz.

×