Şirketler için nefes atölyesi

Dünyadaki yolculuğumuz aldığımız ilk nefesle başlar, aldığımız son nefesle sona erir. Bu şekilde düşündüğümüzde farkında bile olmadan yaptığımız nefes alma aktivitesinin bizim için ne kadar önemli bir rol oynadığını görebiliriz. Aldığımız her nefesi değerlendirmek ve bunu bize daha faydalı hale getirebilmek ise bizim elimizde. Nefes egzersizleri bunu başarabilmenin en iyi yolu. Son dönemlerde de oldukça popülerleşen nefes egzersizleri, bu küçük yaşamsal aktiviteyi çok daha farklı boyutlara taşıyıp bize birçok fayda sunabilmekte. Bunların başında ise zihinsel dinginlik gelmekte. Çalışanlar stres altında iken kapasitesinin çok daha altında ve verimsiz çalışır. Nefes egzersizi aktivitesini şirketinize taşıyarak çalışanlarınıza bu alanda yardımcı olup şirketinizi daha verimli hale getirebilirsiniz.

Nefes egzersizlerinin yararları

Nefes egzersizleri, kulağa çok basit bir aktivite olarak gelse de bireyin zihinsel ve fiziksel sağlığına birçok katkı sağlar. Bunların en başında gelen zihinsel dinginliği sağlamasıdır. Birçok kişi nefes egzersizlerine bu sebeple başvurur. Özellikle stres yönetimi ve uyku kalitesini artırmada çok başarılı bir yöntemdir. Zihinsel sağlığı koruma ve geliştirmenin yanında fiziksel olarak da birçok faydası vardır. Daha iyi akciğer fonksiyonu, kardiyovasküler sağlık ve sindirim için önemli bir rol oynamaktadır. Aynı zamanda beyindeki oksijen miktarını artırması sebebiyle hem kan dolaşımını artırır, hem de beyin fonksiyonlarını geliştirerek bireylerin daha yaratıcı ve üretken olmalarını sağlar.

Grup nefes atölyesi

Nefes egzersizleri şirket etkinliklerinde nasıl kullanılır?

Nefes egzersizleri şirket etkinlikleri sırasında yapılabilecek en güzel aktivitelerden biridir. Çalışanların stres seviyelerini azaltmak ve motivasyonlarını yükseltmek için yapılabilecek bu aktiviteyi hali hazırda birçok şirket kullanmaktadır. Bu egzersiz çalışanların hem işteki hem de kendi hayatlarındaki stresle başa çıkmalarını sağlarken bir yandan da zihinlerini dinginleştirmeye ve iş yerinde daha verimli çalışmalarını sağlar.

Birçok şirket, çalışanlarının stres seviyesini azaltmak ve motivasyonlarını yükseltmek için nefes egzersizleri yapmalarına olanak tanımaktadır. Bu egzersizler, çalışanların iş stresiyle başa çıkmalarına, zihinlerini sakinleştirmelerine ve daha yaratıcı olmalarına yardımcı olabilir.

Nefes egzersizleri, birçok şirketin şirket kültürünü oluşturmasına da yardımcı olabilir. Bu egzersizler, şirketlerin çalışanlarının zihinsel sağlığına önem verdiğini gösterir ve çalışanların sağlıklı bir çalışma ortamında bulunduklarını hissetmelerine yardımcı olabilir.

Şirketler için nefes çalışmaları

Nefes egzersizlerini çalışanlarınıza nasıl sunabilirsiniz?

Çocuklu Dünya Kurumsal Hizmetler olarak çalışanlarınıza nefes egzersizi atölyesi yapabilir, onların memnuniyeti ve moralinin yükseltilmesini sağlayabiliriz. Profesyonellerin desteğiyle yapacağımız bu çalışmalar çalışanlarınıza yapılmış uzun vadeli bir yatırım olacak, bireylerin zihinsel sağlığını koruması ve geliştirmesine yardımcı olacaktır. Sunduğumuz atölyeler:

  • Nefes farkındalığı ve nefes egzersizleri ile sinir sistemini rahatlamak
  • Nefes farkındalığı semineri
  • Doğru nefer almanın önemi?
Kurumsal nefes atölyesi

Bu atölyelerimizi isterseniz online isterseniz yüzyüze gerçekleştirilebilir. Aşağıdaki etkinlikler de ilginizi çekebilir:

Tüm etkinliklerimizi aşağıdaki sayfalarımızda görebilirsiniz:

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

×