Hamile Mayosu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelikte Yüzmenin Faydaları

Bahara giriş yaptık ve şimdi birçoğumuz dört gözle yazı bekliyoruz. Çünkü yaz demek tatil demek; tatilse deniz, kum ve güneş demek… Eminiz siz de denize girmeyi, sonrasında da sıcacık kumların üzerinde güneşin yakıcı ışınlarıyla kurumayı arzu ediyorsunuzdur. Şıklığınızla plajdaki en şık kişi olmayı da tabii… Bugün hamileyken de görünümüyle büyülemek isteyen tüm anne adaylarına keyifle giyecekleri birbirinden şık ve rahat mayo modelleri önereceğiz.

Hamilelikte Yüzmenin Faydaları

Hamile mayosu demişken yüzmenin hamilelik döneminde ne kadar yararlı bir spor olduğunu bir kez daha vurgulamamak olmaz. Yüzme hamilelik döneminde hem anne adayı açısından hem de bebek açısından oldukça faydalı bir spordur. Hamilelik dönemindeyken yüzmenin faydaları;
• Anne adayı yüzerek bebeğinin ağırlığını omurgasında daha az hisseder. Bu da onun sırt ağrılarının azalmasını sağlar.
• Hamilelikle birlikte şekilsiz kilo almak anne adaylarının başlıca kabuslarından biridir. Yüzme, vücudun şekillenmesini sağlayan bir spor olduğu için anne adaylarının bu minvaldeki korkularını minimize edecektir.
• Suyun yüzeyi vücuda masaj yapma özelliğinde olduğu için yüzmek insanları rahatlatan ve stresini azaltan sporlardan biridir. Özellikle anne adaylarının stresini azaltmasıyla onlara daha keyifli bir hamilelik dönemi vaat eden yüzme ile hamilelikte strese hayır diyebilirsiniz.
• Yüzme, hamile kadının psikolojisini rahatlamış hissetmesi açısından da oldukça faydalıdır. Çünkü suyun üzerinde bebeğiyle birlikte ilerlediğini hisseden kadın bu durumdan hoşlanır ve bu da kendisini arınmış hissetmesini beraberinde getirir. Arınmışlık, psikolojik açıdan olumlu bir histir.
• Yüzme, ödem ve şişkinlikleri minimize eder.
Yüzmenin faydalarını anlattıktan sonra sıra geldi yüzeceğiniz bikini ve mayoların hangi özelliklere sahip olması gerektiğine…

Hamile mayosu

Hamile Mayosu Nasıl Olmalı?

• Hamile kıyafetlerinin tamamında olduğu gibi hamilelik için mayo ve bikini seçimi yaparken de başlıca dikkat edilmesi gereken unsur; mayo ve bikinilerin kumaşının özellikleridir. Çünkü anne adayları normal bir zamandakinden farklı özellikteki kumaşlarla kendilerini yüzerken ya da güneşlenirken daha rahat hissedecektir. Seçim yaparken yeterli esneklikteki kumaşlardan yapılan mayo ve bikiniler tercih edilmelidir ve vücudu sıkmayan genişlikteki bedenlerden satın alınmalıdır. Kumaşın anti alerjik özellikte olması da annenin vücudunda alerji yapma olasılığını yok edeceği için daha huzurlu bir hamilelik sağlayacaktır.
• Dış kumaş kadar önemli olan bir diğer nokta da; iç astar kısmında kullanılan kumaşın niteliğidir. Çünkü bu kumaş doğrudan bedenin göğüs kısmı gibi bölümleriyle temas edecektir ve kumaşın anne adayını nasıl hissettirdiği çok önemlidir. İç astarında penye kumaş kullanılan mayo ve bikinilere yönelmek anne adayının sağlığı açısından oldukça yararlı olacaktır.
• Hamilelik dönemi için mayo ve bikini alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da; bu ürünlerde kullanılan dikişlerin doğru olup olmadığıdır. Çok sıkı dikişler bebeğinizin karnınızda rahat etmesini engelleyebilir. Bu nedenle dikiş kısmı büzgülü mayo ve bikinilere yönelebilirsiniz.

Hamilelikte Mayo Seçimi


Hamileyken plajlarda şıklığınızla göz kamaştırmak için tercih edebileceğiniz öncelikli seçeneklerden biri de; mayolardır. Çünkü markalar her yıl yaz sezonunda ürün gamlarına hamile kadınlar için birbirinden şık ve rahat mayolar ekliyor. Mayo seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; mayonuzun karın bölgesinin kumaşının ne kadar esnediği olacaktır. Çünkü esnemeyen kumaştan yapılan mayo ile bebeğiniz kendini sıkışmış karnınızın içinde rahat hissetmeyebilir. Bu da hem sizin hem de onun keyfini kaçıracak bir durumdur.

Hamilelikte Bikini Seçimi


Hamilelikte denize ya da havuza giderken mayodansa bikini tercih etmenin rahatlığınız açısından daha işlevsel olduğunu biliyor muydunuz? Şöyle ki; bikiniler karnınızı serbest bıraktığı için kendinizi daha özgür hissetmenizi sağlıyor ve böylelikle de bebeğiniz de kendini daha iyi hissediyor. Hamilelikte bikini tercih edecekseniz ilk aylarda kendi bikinilerinizi giyebilirsiniz fakat hamileliğiniz ilerledikçe göğüsleriniz büyüyüp ağırlaşacağı için göğüslerinizi taşıyacak özellikteki destekli ve balenli modellerden satın alabilirsiniz.

Hamile Bikinisi


Hamilelikte Tankini Seçimi


İki parçadan oluşan mayoların ismi tankinidir. Tankiniler de son yıllarda plaj modasına yön veren tasarımlardan biri olmuştur. Sizin de hamileliğiniz yaz aylarına geliyorsa; denize ya da havuza giderken tankini giymeyi tercih edebilirsiniz. Özellikle bu tasarımların göğüs kısmı balenli olanlarından satın alarak; büyüyen göğüslerinizi rahat hissetmek için doğru bir tercih yapabilirsiniz.

Hamilelikte Yüzücü Mayosu Seçimi


Kendinizi içerisinde en rahat hissedeceğiniz mayolar şüphesiz ki spor modeller olacaktır. Yani yüzücü mayoları… Yüzücü mayolarının hem kumaşları çok esnek hem de dayanıklılıkları oldukça fazla. Bu nedenle hamileyken yüzme sporuyla yakından ilgilenecekseniz kendinize rahatlığıyla size yüzmeyi daha da sevdirecek yüzücü mayolarından edinebilirsiniz.
Hamilelikte mayo seçiminde dikkat edilmesi gerekenler yukarıda anlattığımız gibidir. Deniz dışında gündelik hayatınızda da rahat ederek daha keyifli bir hamilelik geçirmek isterseniz;Hamileyken Daha Rahat Edebileceğiniz Kıyafet Önerileri yazımızı da okumanızı öneririz.