Bebeğin Burcunu Hesaplama | Çocuklu Dünya
 

Hesaplama Araçları

Anasayfa
Bebek Burcu Hesaplama
 
Bebeğimin Burcunu Hesapla

Son adetinizin ilk günü

Üye olun çocuk gelişiminde size rehberlik edelim!
Doğumdan itibaren çocuğunuzun gelişimine göre günlük eğitim planı
Uzmanların hazırladığı 2.500’den fazla eğitici oyun
Uzmanlarla seminerler
Uzmanlara danışma

Bebeğin burcu nasıl ayarlanır?

Bebeğin burcunu ayarlama k birçok anne babanın aklında olan bir sorudur. Sezaryen doğumun yaygınlaşması ile birlikte bebeğinin burcunu ayarlayacak şekilde doğum yapmak neredeyse mümkündür. Bebeğin burcunu belirlemek için ağırlıklı 39. haftada, bazı doktorların ise 38. haftada planlı olarak yaptığı sezaryen doğumlarda, özellikle anne adayları çocuklarının hangi burçtan olmasını istiyorsa, doğum tarihini istedikleri burca denk gelecek şekilde ayarlamaktadırlar. Bebeğin burcunu planlı bir gebelik süreci ile de belirlemek mümkündür.

Bebek burçları ve yükselenleri

Doğum tarihi hesaplama astroloji bakımından birçok bilgi verebilmekte, çünkü doğum tarihi bebeğin burcunu ve yükselenini belirlemektedir. Gebeliği planlamanın yanında sezaryen sayesinde bebeklerinin burçlarını ayarlamaya çalışan annelerin doğum tarihinin 1 gün öne veya ileri gelmesi burcunu değiştirebileceği gibi çocuklarının da tamamen farklı özelliklerle doğmasına neden olabilir. Güneş burcu olarak bildiğimiz burçların dışında bazı anneler bebeğin yükselen burcuyla da ilgilenir. Doğum saatinde doğu ufkunda yükselen burç ne ise yükselen burç da o olur. Her burç ufuk çizgisini 2 saatte geçer, dolayısıyla yükselen burçlar doğum saatindeki her 2 saatte bir değişiklik gösterir. Yükselen burç; dışarıdan nasıl göründüğümüze, insanların ilk görüşte bizi nasıl algıladığına dair ipuçları verir.

Koç Burcu (21 Mart -20 Nisan)
Bu burçtaki çocuklar; ilgiden çok hoşlanırlar, ilgi gördüklerinde dünyanın en mutlu insanı istemedikleri bir şey olduğunda veya onlarla ilgilenilmediğinde ise kendini yerden yere atan, ağlayan bir kişiye dönüşürler. Bu çocuklar fazlasıyla enerjik, etrafı karıştırmayı seven, cesaretli karakterlerdir. Bu burca sınırların ne olduğunu öğretmez, biraz disiplini elinize almazsanız, sonradan istediğiniz yaptırmanız hiç kolay olmayacaktır.

Boğa Burcu (21 Nisan-21 Mayıs)
Boğa burcu çocuklar oldukça inatçı ve kararlıdır. İstemedikleri şeyleri yaptırmak da yedirmek de hiç kolay değildir. Bu burçtaki bebeklere karşı sabırlı olmak ve sevgiyle yaklaşmak gerekir. Bu burçtaki bebeklerin genelde sanata yatkın oldukları; müzik, resim gibi faaliyetlerde oldukça başarılı oldukları gözlenir.

İkizler Burcu (22 Mayıs-21 Haziran)
İkizler burcundaki çocuklar, sürekli olarak “niçin”, “neden” diye sorarak sizi bezdirebilirler. Becerikli ve neşeli bir burç olan ikizler; tekdüzelikten sıkılır ve devamlı farklı oyuncaklarla kendini eğlendirir.

Yengeç Burcu (22 Haziran-22 Temmuz)
Yengeç burcu çocuklar oldukça hassas, duygusal ve etrafındaki değişikliklerden çok çabuk etkilenen kişilerdir. Sürekli kendini güvende hissetmek isteyen yengeç burcu bebekler, anne babalarının yanından kolay kolay ayrılmazlar. Çok kolay ağlayabilen yengeç burcu bebeklerin düzenlerini değiştirmek hiç de kolay değildir. Fazlasıyla kırılgan bir yapıları vardır.

Aslan Burcu (23 Temmuz-23 Ağustos)
Aslan burcu çocuklar her zaman ilgi odağı olmayı sever. İçinde bulundukları ortamı her zaman yönetmek isterler; hep kendilerinin başrolde olmasını, herkesin kendilerini dinlemelerini isterler. Bu çocuklara yine sınır koymak, her zaman yöneten olamayacaklarını, başkalarını dinlemelerini gerektiğini mutlaka öğretmek gerekir.

Başak Burcu (24 Ağustos-22 Eylül)
Başak burcu fazlasıyla titiz ve mükemmeliyetçidir. Bu burçtaki çocuklar düzeni severler, neyin ne zaman yapılacağını bilmek isterler ve düzenin bozulması Başak burcu bebeklerini rahatsız eder. Küçük yaştan itibaren sorumluluk almaya çok meraklıdırlar.

Terazi Burcu (23 Eylül-23 Ekim)
Terazi burcu bebekleri genellikle neşeli, güler yüzlü bebeklerdir. Yalnız bu burçtan olan çocuklar, karar vermekte çok zorlanırlar. Bu yüzden onların karar verip, bir işi tamamlamaları için diğer çocuklara kıyasla daha fazla zaman vermek gerekebilir.

Akrep Burcu (24 Ekim-22 Kasım)
Akrep burcu oldukça kararlı bir burçtur. Aynı zamanda çok duygusal bir burçtur. Başarma güdüsü ön planda olan bu burçtaki kişiler, istemediği olaylar karşısında saldırgan davranışlar sergileyebilirler.

Yay Burcu (23 Kasım-21 Aralık)
Yay burcundaki çocuklar bağımsız olmayı severler. Kendi kararlarını kendi vermek isteyen Yay burcu, farkındalığı oldukça yüksek olan bir burçtur. Oldukça sakin bir karaktere sahip olan bu kişiler, araştırmacı bir kişiliğe sahiptirler.

Oğlak Burcu (22 Aralık- 20 Ocak)
Bu burçtaki çocuklar; kurallara daha bağlı, çekingen bir yapıya sahip kişilerdir. Disiplinli yapıları sayesinde aldıkları sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirirler. Diğer burçlara göre genelde daha hızlı öğrenen oğlak burcundakiler kendi yaş grubundaki çocuklara kıyasla da daha olgun olabilirler.

Kova Burcu (21 Ocak- 18 Şubat)
Kova burcu, diğer burçlara göre en hareketli olanıdır. Bu burçtakiler yenilikçidir. Her gün aynı oyunlar oynamak, bir düzen oturtmak ve ona uymak kova burcunu mutsuz eder. Arkadaş canlısı olan bu burçtakiler, her şeyi yardım almadan kendi başına başarmak ister.

Balık Burcu (19 Şubat- 20 Mart)
Balık burcu fazlasıyla duygusal ve kırılgan bir burçtur. Hayalperest bir yapısı vardır o yüzden de yaratıcı kişiliklerdir. Resim yapma, şiir yazma gibi alanlar onun başarılı olabileceği alanlardır. Hassas kişiliğinden dolayı hemen alınabilir, üzülebilir ve kolaylıkla morali bozulabilir.

Bebek burcu hesaplama

Doğacak bebeğin burcunu hesaplamak için bilinmesi gereken bebeğin tahmini olarak hangi ayın kaçıncı gününde doğacağıdır. Tahmini olarak doğum tarihi bilindiğinde bebeğin burcu da öğrenilir.

● 21 Mart -20 Nisan - Koç Burcu

● 21 Nisan-21 Mayıs - Boğa Burcu

● 22 Mayıs-21 Haziran - İkizler Burcu

● 22 Haziran-22 Temmuz - Yengeç Burcu

● 23 Temmuz-23 Ağustos- Aslan Burcu

● 24 Ağustos-22 Eylül - Başak Burcu

● 23 Eylül-23 Ekim - Terazi Burcu

● 24 Ekim-22 Kasım - Akrep Burcu

● 23 Kasım-21 Aralık - Yay Burcu

● 22 Aralık- 20 Ocak - Oğlak Burcu

● 21 Ocak- 18 Şubat - Kova Burcu

● 19 Şubat- 20 Mart - Balık Burcu

İlginizi çekebilecek diğer linkler:

Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X