Gebelik Hesaplama Aracı - Hamilelik Hesaplama | Çocuklu Dünya
 

Hesaplama Araçları

Anasayfa
Gebelik Hesaplama
Gebelik Hesaplama – Kaç Haftalık Hamileyim?
Son adetinizin ilk gününü girin
 

Gebelik Hesaplama - Kaç Haftalık Hamileyim

Yeni anne adayının en merak ettiği olduğu konulardan biri ne kadar süredir hamile olduğudur. Kaç haftalık hamileyim? Kaç haftalık gebeyim? çok sık sorulur çünkü bu sorunun cevabı aynı zamanda doğuma kaç gün kaldığının da cevabını tahmini olarak verir. Hafta hafta gebelik hesaplama yöntemini bu yazımızda bulabilirsiniz. 

Tam hamilelik hesaplama yaparken son adet dönemi baz alınır. Hamilelik haftası hesaplamasında döllenme tarihini tam olarak bilmek mümkün olmadığı için son adetin başlangıç günü hamileliğin başladığı tarih olarak esas alınır. Hamilelik haftası hesaplama veya gebelik hesaplama ayrıntılı olarak şu şekilde yapılabilir; bulunduğunuz tarihte kaç haftalık hamile olduğunuzu hesaplamak için, son adet tarihinden bu yana kaç hafta geçtiğini hesaplamanız yeterli olacaktır. Hamileliğin tamamının 40 hafta olduğu yani 9 ay 10 gün olduğu düşünülür ve her 13 haftalık döneme hamilelikte trimester denir.

Hamileliğin kaç haftalık olduğunu hesaplamak için gebelik hesaplama programları da mevcuttur. Kaç haftalık olduğunuzu öğrendikten sonra hafta hafta gebeliğini takip etmek önemli olacaktır.

Hamileliğinizin kaçıncı haftasında olduğunu bulmak, tam hamilelik hesaplama için sayfa başındaki ayrıntılı gebelik hesaplama aracını kullanabilirsiniz. 
 

Gebelik Haftası Hesaplama Tablosu

4-5 haftalık gebeliklere 1 aylık denilir.
8-9 hafta bittiğinde  2 ay bitmiştir.
12-13 hafta bittiğinde  3 ay bitmiştir.
16-17 haftalar bittiğinde 4 ay bitmiştir.
20-21 haftalar bittiğinde 5 ay bitmiştir.
24-25 haftalar bittiğinde 6 ay bitmiştir.
28-29 haftalar bittiğinde 7 ay bitmiştir.
32-33 haftalar bittiğinde 8 ay bitmiştir.
36 hafta bittiğinde 9 ay bitmiştir son aya girilmiştir.
40 hafta bittiğinde 9 ay 10 gün tamamlanmıştır

  

 

 

İlginizi çekebilecek diğer linkler:

 

“Kaç haftalık hamileyim” konusu hamilelerin en çok takip ettiği konuların başında gelir. Hamilelik hesaplaması, kaç aylık hamileyim otomatik hesapla, hamilelik hesaplama. otomatik gibi konularında sizin için de önemli olması çok doğaldır. Çünkü her hafta anne adayında ve bebekte farklı değişiklikler olur ve her hafta yenilikler getirir. Hamilelik hesaplama yapmaya devam edin ve hem kendi hem de bebeğinizin gelişimi yakında takip edin. Gebelik hesaplaması size gebeliğiniz seyri hakkında fikir verecek gebelik hesaplama 2021 ile herhangi bir anormalliği hızlıca görebileceksiniz. Böyle doktorunuza hızlıca başvurabilir ve bugüne kadar yaptığınız tüm gebelik hesaplamalarını kendisi ile paylaşabilirsiniz. Zaten kendi doktorunuzun da gebelik haftası hesaplama yaptığını da göreceksiniz.

Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X
Hotjar Tracking Code for https://www.cocukludunya.com/