Gebelik Hesaplama Aracı - Hamilelik Hesaplama | Çocuklu Dünya
 
Anasayfa
Gebelik Hesaplama
Kaç Haftalık Hamileyim?
GEBELİK HESAPLAMA ARACI

Üye olun çocuk gelişiminde size rehberlik edelim!
Doğumdan itibaren çocuğunuzun gelişimine göre günlük eğitim planı
Uzmanların hazırladığı 2.500’den fazla eğitici oyun
Uzmanlarla seminerler
Uzmanlara danışma

Bebeğinizi sağlıklı bir şekilde büyütmek ister misiniz?
İlk hamileliğiniz de olsa deneyimli bir ebeveyn de olsanız her hamilelik farklıdır, her hamileliğin ayrı ayrı heyecanları vardır. Birinci hamileliğinizden çok farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.
ÇocukluDünya Editörleri
Hamilelik dönemi fizyolojik ve psikolojik olarak değişikliklerin görüldüğü hassas bir dönemdir. Hamile kadınların immün sistemi de hamile olmayan kadınlara göre farklılıklar göstermektedir.
Enfeksiyon Hastalıkları Dr. Özge EREN KORKMAZ
Ayrıntılı (Detaylı) Ultrason genellikle gebeliğin 5. Ayında tam olarak da 18. ve 22. Haftalar arasında yapılması en ideal olan işlemdir. Ayrıntılı Ultrasonu yaptırmak şart değildir.
Radyoloji Uzmanı - Uzm. Dr. Gülhiz KARATAŞ
İlk aylarda bebek gelişimi oldukça hızlıdır ve anne-babaların gelişimi desteklemesi için bebeğin her alandaki gelişim basamaklarını biliyor olması gerekir.
ÇocukluDünya Editörleri
Bebek beslenmesi zaman zaman anne babaları en çok zorlayan konulardan biridir. Annelerin bebek beslenmesi konusunda her ay onları ne beklediğini bilmeleri ve buna göre hareket etmeleri hayatlarını oldukça kolaylaştıracaktır.
Diyetisyen Müge BOZOK
Oyun bebek ve çocuk için en iyi öğrenme ve gelişme alanıdır. Bebekler doğdukları andan itibaren gelişim seviyelerine ve becerilerine uygun oyunları oynamaya hazırdır. Oyun çocuğun her alanda gelişmesine katkı sağlar.
Uzman Klinik Psikolog Fatma Hazal SARI
 
 

Gebelik Hesaplama - Kaç Haftalık Hamileyim

Yeni anne adayının en merak ettiği olduğu konulardan biri ne kadar süredir hamile olduğudur. Kaç haftalık hamileyim? Kaç haftalık gebeyim? çok sık sorulur çünkü bu sorunun cevabı aynı zamanda doğuma kaç gün kaldığının da cevabını tahmini olarak verir. Hafta hafta gebelik hesaplama yöntemini bu yazımızda bulabilirsiniz. 

Tam hamilelik hesaplama yaparken son adet dönemi baz alınır. Hamilelik haftası hesaplamasında döllenme tarihini tam olarak bilmek mümkün olmadığı için son adetin başlangıç günü hamileliğin başladığı tarih olarak esas alınır. Hamilelik haftası hesaplama veya gebelik hesaplama ayrıntılı olarak şu şekilde yapılabilir; bulunduğunuz tarihte kaç haftalık hamile olduğunuzu hesaplamak için, son adet tarihinden bu yana kaç hafta geçtiğini hesaplamanız yeterli olacaktır. Hamileliğin tamamının 40 hafta olduğu yani 9 ay 10 gün olduğu düşünülür ve her 13 haftalık döneme hamilelikte trimester denir.

Hamileliğin kaç haftalık olduğunu hesaplamak için gebelik hesaplama programları da mevcuttur. Kaç haftalık olduğunuzu öğrendikten sonra hafta hafta gebeliğini takip etmek önemli olacaktır.

Hamileliğinizin kaçıncı haftasında olduğunu bulmak, tam hamilelik hesaplama için sayfa başındaki ayrıntılı gebelik hesaplama aracını kullanabilirsiniz. 
 

İlginizi çekebilecek diğer linkler:

 

“Kaç haftalık hamileyim” konusu hamilelerin en çok takip ettiği konuların başında gelir. Hamilelik hesaplaması, kaç aylık hamileyim otomatik hesapla, hamilelik hesaplama. otomatik gibi konularında sizin için de önemli olması çok doğaldır. Çünkü her hafta anne adayında ve bebekte farklı değişiklikler olur ve her hafta yenilikler getirir. Hamilelik hesaplama yapmaya devam edin ve hem kendi hem de bebeğinizin gelişimi yakında takip edin. Gebelik hesaplaması size gebeliğiniz seyri hakkında fikir verecek gebelik hesaplama 2021 ile herhangi bir anormalliği hızlıca görebileceksiniz. Böyle doktorunuza hızlıca başvurabilir ve bugüne kadar yaptığınız tüm gebelik hesaplamalarını kendisi ile paylaşabilirsiniz. Zaten kendi doktorunuzun da gebelik haftası hesaplama yaptığını da göreceksiniz.

Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X