Çocuklarınıza Bu Yaz Kampları İyi Gelecek

Çocuklar İçin Yaz Kampı

Çocuklarınız İçin Yaz Kampı Önerileri

Uzun bir kış döneminden sonra yaz dönemi de başlamış bulunuyor. Bahar mevsiminin son ayında olduğumuz bu dönemde, herkes artık yaz tatili için planlamalar yapmaya başladı. Özellikle ebeveyn olarak sadece kendiniz için değil, onlar için de güzel ve geliştirici bir tatil planı yapmak istiyorsanız siz ve çocuklarınız için yaz kampı önerilerimiz olacak.

Bu yaz kampları çocuğunuzun yaz dönemini daha güzel ve eğitici bir şekilde geçirmesini sağlayacak. Onların gelişimine katkı sağlayacak çocuklar için yaz kampı önerilerimizi gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

1) KidzMondo Yaz Kampı

Trump İstanbul’da bulunan KidzMondo çocukların eğlenirken öğrenebilecekleri, yepyeni arkadaşlıklar kurabilecekleri ve unutamayacakları bir yaz tatili geçirebilecekleri bir kamp deneyimi sağlıyor. 4-12 yaş arası çocukların katılabilecekleri kamplar Uzmanlar Yaz Kampı, Açık Hava Yaz Kampı ve TeknoPark Yaz Kampı olmak üzere 3 farklı alanda geleceğin mesleklerini deneyimleme olanağı sunuyor.

4-5 yaş için ise minik sanatçılar yaz kampına götürebilirsiniz çocuğunuzu. Peki tüm bunların içeriğinde neler mi var?

4-12 YAŞ İÇİN

Ortak oyun ve aktivitelerle hep beraber eğlenme ve öğrenme fırsatı yakalayan çocuklar halat çekme, basketbol, futbol gibi spor faaliyetleri ile zinde kalırken, iletişim becerilerini ve yaratıcılığı destekleyen takım oyunları ile arkadaşlıklarını geliştirebilecekler. Sanat atölyelerinde ebru, kum boya gibi farklı el sanatlarını deneyimleyen çocuklar satranç atölyesinde ise planlı ve hızlı düşünme yetenekleri kazanacaklar. Migros ile doğru tüketici olma atölyesinde alışveriş yapmanın inceliklerini öğrenen çocuklar Komşufırın şefler atölyelerinde ise birbirinden lezzetli kekler, ekmekler, kurabiyeler hazırlayacaklar.

Uzmanlar Yaz Kampı

Bu yıl eklenen yeni atölyeler ile, uzman eğitmenler eşliğinde, Kavra-Keşfet-Kurgula etkinlikleri, medya, sahne sanatları ve minik sanatçılar olmak üzere 4 farklı uzmanlık alanında merak ettikleri meslekleri deneyerek öğrenecekler.

Açık Hava Yaz Kampı

Kamp hayatını açık havada deneyimlemek isteyen minik kampçılar, açık hava aktiviteleri ve havuz saatlerinin yanı sıra botanik, dans gibi birçok atölyede harika deneyimler yaşama şansı bulacaklar.

Teknopark Yaz Kampı

Minik kampçılar, bu kampta geleceğin dili olan kodlama, robot tasarımı ve 3D tasarımı öğrenecekler. Böylece geleceğin tasarımcıları, yazılımcıları olmak için ilk adımlarını atmaya başlayacaklar.

4-5 YAŞ İÇİN

Minik Sanatçılar Yaz Kampı

Işık, gölge, renk bilgisi gibi temel güzel sanatlar eğitimlerini alan minik kampçılar, kendi yaratıcılıklarını kullanarak kendi eserlerini üretebilecekler. Minik sanatçılar yaz kampı süresince 4-5 yaş arası minikler sabah sporu, el işi atölyesi, dans ve şefler atölyelerine katılabilecek takım aktivitelerinde eğlenerek becerilerini geliştirebilecekler.

2) Çizgi Çocuk Atölyesi

Pastoral Vadi Organik Tarım ve Ekolojik Yaşam Çiftliği – Fethiye yaz kampı ve Hayıtbük Ahşap Evleri yaz kampı olmak üzere 2 farklı program ile karşınızda olan Çizgi Çocuk Atölyesi; 4-10 yaş arası çocukların yaz kampı aktiviteleri sayesinde gelişmesini sağlıyor.

Çocukların şehir yaşamında binalar arasında oynamalarına karşı olan kamp eğitmenleri, onları tamamen doğanın kucağında yaşamaya teşvik ediyor. Tavukların, keçilerin, koyunların ve çeşitli bitkilerin arasında çocuğunun ekolojik atölye, müzik ve hareket atölyesi, plastik sanatlar gibi

Çocuklar İçin Yaz Kampı Çizgi Çocuk Atölyesi

atölyelerde yeni deneyimler kazanıp, hayal gücünü geliştirip ortaya muhteşem eserler çıkarmasını sağlıyor.

3) Mucitler Atölyesi

Mucitler atölyesi bu yaz bilime ve sanata meraklı çocuklar için kaçırılmaz bir eğlence ve eğitim fırsatı olacak. 15 farklı atölye çalışmasının yer aldığı programlar hazır halde çocukları bekliyor. Yaz bilim okuluna çocuklarınızı rahatça emanet edebilirsiniz. Mutfakta bilim, gizemli kimya, eğlenceli matematik, zeka oyunları gibi daha birçok öğretici aktivite ile yaz mevsimi çok güzel geçecek.

Program 25 Haziran- 20 Temmuz 2018, 23 Temmuz – 17 Ağustos ve 27 Ağustos – 14 Eylül 2018 tarihleri arasında toplam 3 kur olacak.

Çocuklu Dünya Mucitler Atölyesi

4) PTA Yaz Kampı

İstanbul’da düzenlenecek olan bu yaz kampında spor, eğitim ve eğlence bir arada olacak. 4 yaşından başlayarak 14 yaşına kadar olan çocuklarınız için hazırlanan yaz kampında sağlık, doğa, güvenlik, gelişim, eğlence ve daha birçok aktivite var.

Çocuklar İçin Yaz Kampı Önerileri PTA Yaz Kampı

Çocuklarınız İle Yapabileceğiniz Diğer Etkinliklik Yazılarımıza Bir Göz Atın

3 Yaşındaki Çocuğunuz için Sekiz Bedensel Gelişim Aktivitesi

Çocuklarla Uçak Seyahati Yapacaklar İçin İpuçları