Eğitici Oyunlar - Anne Baba Rehberi | Çocuklu Dünya
 

Eğlenceli Oyunlar

Anasayfa
Eğlenceli Oyunlar
 

İndirilebilen Eğitici Oyun Malzemeleri

Çocuğunuzun gelişimini desteklemek ve beraber eğlenceli vakit geçirmeniz için birbirinden farklı kitapçıklar hazırladık.
Neler mi var? Zeka kartları, kelime öğrenme kitapları, kutu oyunları ve boyama kitapları…

Tek yapmanız gereken bu flash card’ları bilgisayarınıza indirmek ve çıktısını almak.
İster evde, ister seyahatte çocuğunuzla keyifli zaman geçirin.
Yaz Aktivite Kitabı (4-5-6 Yaş)
Seçiniz

Yaz Aktivite Kitabı (4-5-6 Yaş)

Yaz Aktivite kitabımızla her gün ne yapacağız derdine son. Kolaydan zora giden aktivitelerimizde çocuğunuz hem eğlenecek hem de gelişecek.

Aktivite kitabımızın 2. kısmına ve tüm aktivite kitaplarımıza Cocukludunya.com ’a Yıllık Premium Üye olarak ulaşabilir. Eğer üye olmak istemezseniz, pazaryeri mizden satın alabilirsiniz.

Simetri Çalışması (4-6 yaş)
Seçiniz

Simetri Çalışması (4-6 yaş)

4 yaş üstü çocuklarınızın simetri çalışma kitapçığı. Birinciyi yaparken yardım etmeniz gerekebilir.

Tek yapmanız gereken PDF dosyasını bilgisayarınıza indirmek ve sonrasında basmak.

Yansıma Çizim Çalışması (4-7 yaş)
Seçiniz

Yansıma Çizim Çalışması (4-7 yaş)

4 yaş üstü çocuklarınızın yansıma çizim çalışma kitapçığı. Birinciyi yaparken yardım etmeniz gerekebilir.

Tek yapmanız gereken PDF dosyasını bilgisayarınıza indirmek ve sonrasında basmak.

 Bebeğimin İlk Kelimeleri (0-12 Ay)
Seçiniz

Bebeğimin İlk Kelimeleri (0-12 Ay)

Bebeğinizin kelime öğrenmesi için doğru zaman. Bebeğim daha konuşamıyor demeyin. Bu zeka kartlarındaki kelimeleri hemen kullanmaya başlayın. Bu zeka kartlarını bebeğinizin kelime öğrenmesini desteklemek ve konuşma gelişimini hızlandırmak için hazırladık.

   Kelime Öğrenelim (12-24 Ay)
Seçiniz

Kelime Öğrenelim (12-24 Ay)

Bebeğinizin yeni kelimeler duyması için doğru zaman. Bebeğiniz tam yeni sesler çıkarırken ve bazı kelimeleri hecelemeye başladığında onun konuma gelişimini destekleyin.

Tek yapmanız gereken PDF dosyasını bilgisayarınıza indirmek ve renki basmak. Bu zeka kartları (flash card) bebeğinizin konuşma eğitimini katkıda bulunacak ve onun farklı kavramlarla tanışmasını sağlayacak.

    Kelime Öğrenelim (24-36 Ay)
Seçiniz

Kelime Öğrenelim (24-36 Ay)

24-36 ay zeka kartları nı çocuğunuzun konuşma gelişimini hızlandırmak için hazırladık. Bu kartlardaki sözcükler ve fotoğraflar ile çocuğunuzun kelime dağarcığı artacak.


Her gün yaklaşık 10 kart göstermeniz yeterli. Kartları artarda gösterin, kelimeleri söyleyin. Ev içinde veya dışarıda bu nesneleri görünce kelimelere tekrarlayın.

Kelime Öğrenelim (3-4 Yaş)
Seçiniz

Kelime Öğrenelim (3-4 Yaş)

3-4 yaş zeka kartları ile çocuğunuzun konuşma gelişimini desteklemeniz ve kelime dağarcığını arttırmanız çok kolay. Size yollayacağımız PDF dosyalarını bilgisayarınıza indirin ve renkli olarak basın.

Çocuğunuza her gün yaklaşık 10 kart gösterin. Bu kelimeleri evin dışında gördüğünüz zamanlarda da bu kelimeleri tekrarlayın.

Kelime Öğrenelim (4-6 Yaş)
Seçiniz

Kelime Öğrenelim (4-6 Yaş)

0-6 yaş döneminde çocuklar sünger gibidir. Ne verirseniz alır. Bu dönemde çocuğu doğru aktivitelerle beslemek gerekir.

Bu kitaptaki kelimeleri kullanarak çocuğunuzun kelime bilgisini arttırabilir ve konuşma gelişimini hızlandırabilirsiniz.

Boyama Kitabı (3-6 Yaş)
Seçiniz

Boyama Kitabı (3-6 Yaş)

Boyama kitabı mız ile çocuğunuz hem keyifli zaman geçirecek, hem de hayal gücünü geliştirecek. Tek başına da eğlenmesini öğrenecek. Bırakın boyama kitabını istediği renklerle boyasın. Boyama bitince sizinle neler yaptığını paylaşsın. Bunun yanı sıra boyama yaparken ince motor becerileri gelişir ve el-göz koordinasyonu kuvvetlenir.

Çizgi Çalışmaları (3-6 Yaş)
Seçiniz

Çizgi Çalışmaları (3-6 Yaş)

Çizgi çalışmaları kitabımızı çocuğunuzun hem konsantrasyonu arttırmak hem de ince motor becerilerini geliştirmek için hazırladık. Çocuğunuzun çalakalem çizmesi yerine, çizgiler üzerinde ilerlemesini isteyin. Kalemi güzel tutması için ona yardımcı olun.

BU çalışmayı yaparken çocuğunuzun ne kadar çok eğlendiğini şaşıracaksınız. Seyahate, misafirliği gidiyorsanız yanınıza birkaç kopya alın.

Farkı Bulalım (3-6 Yaş)
Seçiniz

Farkı Bulalım (3-6 Yaş)

Farkı bulalım çocuk kitabı ile çocuğunuz farklı resimleri inceleyecek ve farklarını bulacak. Hemen cevabı bulamazsa merak etmeyin. Kendisini zaman verin. Gerekirse ona ipuçları var.

Bu çalışma ile çocuğunuzun hem konsantrasyonunun artmasına yardımcı olacaksınız, hem de ince motor becerileri geliştirileceksiniz. Başardıkça çocuğunuzun mutluluğu yüzünden okunacak.

Çocuğunuzun / Çocuklarınızın yaş(lar)ını seçin

Üyelik Sözleşmesini ve Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Aydınlatma Metni'ni okudum ve kabul ediyorum.

Kampanyalardan haberdar olmak için tarafıma ticari ileti gönderilmesine izin veriyorum.
Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. “Üye Ol”, “Çocuğumu Ekle” veya Sosyal Hesap butonlarından birine basarak Üyelik Sözleşmesi’ni, Rıza Metni’ni, Çerez Politikası’nı okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.
Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X