Gymboree Ulus - Çocuklar için Mekanlar | Çocuklu Dünya
 

Gymboree Ulus

Gymboree Ulus
Gymboree Ulus
Gymboree Ulus
Gymboree Ulus
Gymboree Ulus
Gymboree Ulus
Gymboree Ulus
Gymboree Ulus

*** ÇocukluDünya üyelerine özel Mart kayıtlarında %15 indirim! Lütfen kayıt yaptırırken ÇocukluDünya üyesi olduğunu bildirin. Eğer üye değilseniz, hemen üye olun ***


1976’da Joan Barnes adında bir anne, çocukların anne ve babalarıyla beraber oynayabilecekleri, eğlenceli, güvenli ve eğitici bir yer aramaya başlar. Böyle bir yer bulamadığı için girişimci ruhuyla yola çıkarak Gymboree’yi kurar.

Gymboree , kurulduğu seneden itibaren, çocukların fiziksel, bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimlerine adanmış programlarıyla, anne ve babalara, çocuklarının gelişiminde destek olmaktadır. 50’yi aşkın ülkede 42 yıldır büyümeye devam eden Gymboree Türkiye ailesinde, 11 şube bulunmaktadır.

Her Gymboree sınıfı, çocuğunuzun yaşına uygun seviyedeöğrenmesine destek olacak aktivitelerden oluşur ve bu aktiviteler çocuk gelişim uzmanları tarafından sürekli geliştirilip yenilenmektedir. Ayrıca, çocukların sağlıklı gelişimini destekleyen faaliyetleriyle dünyada saygınlık kazanmış Zero to Three Vakfı, programların hazırlanmasında büyük rol almıştır.

Ebeveynlerin Rolü: Etkileşim ve Eğlence

Çocuğunuzun ilk yıllarında en iyi şekilde öğrenmesini sağlamak için onun hayal ve oyun dünyasına girmeniz gerekir. Beraber geçirilen zaman, çocuğunuzla aranızdaki güven duygusunun artmasına, onun öğrenirken kendini güvende hissetmesini sağlar ve sağlıklı gelişimine katkıda bulunur. Gymboree sınıflarında çocuğunuza oyun partneri olduğunuzda, aktivitelere katılımını teşvik edici bir rol alırsınız.

Öğretim Programı Olarak Oyun

Günümüzde neredeyse bütün eğitim programları, yetişkin odaklı yaratılmıştır. Pek çok aile çocuğunun erken yaşlardan itibaren akademik yeteneklerinin gelişmesini ister. Eğer yetişkinler eğitim programlarını bu şekilde düzenlemeye devam ederlerse, çocuklar için oyuna yer kalmayacak. Oyunun eğitim programlarından çıkarılmasıyla beraber çocuklar bizim yaşadığımız doğal oyun sürecini yaşayamamaya başlıyorlar. Her geçen gün akademik ve bilgisayar odaklı programları küçük çocuklara dayattıkça, onların pasif birer televizyon izleyicisi ve bilgisayar oyunu şampiyonu olduklarını görmek kaçınılmaz olmaktadır. Erken çocukluk dönemi eğitim programları daha ilerideki okul programlarının birer uzantısı haline gelmekte ve böylece çocuklar oyun oynama haklarını yitirmektedirler. Çocuklar, ödül ya da övgü için değil, hoşlandıkları için oyun oynarlar. Oyun, çocukların fiziksel, sosyal ve bilişsel gelişimleri için en üstün öğrenim metodudur. Zeka fonksiyonlarının doğal biçimde birbiriyle etkileşim içine girmesini sağlar. Günümüzde beyin üzerinde yapılan araştırmalar göstermiştir ki bu tip etkileşimler çocuğun gelişimi için çok önemlidir. Oyun çocuklar için aynı zamanda dünya hakkındaki temel bilgileri ileride onların dil, matematik, fen ve sosyal bilgiler gibi alanlarda kullanmaları için bulunmaz bir fırsat verir.

Erken yaşlarda verilen oyun deneyimi, ilerde lazım olan akademik yeteneklerin temelini oluşturmaktadır ve çocuklarda öğrenmeye karşı sevgi yaratarak temel eğitime karşı bir istek uyandıracak önemli bir araçtır. Gymboree, çocukların gelişim sürecine uygun sınıfları 6 ayrı seviye altında sunmaktadır. Her seviyede gelişim özelliklerine paralel olarak farklı beceriler kazandırmaya yönelik aktiviteler yapılır.

Gymboree Farkı

Hem fiziksel, hem bilişsel, hem sosyal hem de duygusal gelişimi destekleyici aktiviteler içeren Play, Music, Art gibi sınıfların yanısıra, dünya kültürlerinin incelendiği Global Kids, ikinci dil edinimi ve kulak aşinalığı yaratacak English, okul öncesi hazırlık programı School Skills ve yaz dönemi kampı Summer Camp gibi çok özel programlar ile artık deneyimlenebilir.

Seçilen dersler ne olursa olsun, Gymboree ailesine katılan üyeleri çeşitli avantajlar bekliyor. Serbest oyun, doğum günü organizasyonlarında indirimler, çocuk gelişimi konusunda uzman desteği, çeşitli markalardan dönemsel indirimler, ebeveynsiz programlara geçişte öncelik hakkı gibi birçok avantaj yer alıyor. Üye veliler, Parenting Club çerçevesinde düzenlenen ücretsiz Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile ilgili seminerlere katılım hakkı kazanıyorlar.

Doğumgünü Partileri

Bir ders gibi hazırlanan temalı doğum günü partilerinin en önemli özelliği, aslında birer Gymboree programı olması. Parti organizasyonlarında, tema seçeneklerinin yanı sıra, çocukların doyasıya eğlendikleri ve öğretmenler eşliğinde çeşitli aktivite ve ekipmanlar yoluyla öğrendikleri bir ortam da sunuluyor. İster merkezde ister evde ya da dilenilen mekana, tüm bu seçenekler taşınabiliyor.

Gymboree Play&Music ile tanışmanın en güzel yolu, deneme dersine katılmak. Katılmak istenilen dersin ay aralığına uygun dersleri incelemek için merkeze uğrayarak ya da gymboreeclasses.com.tr adresinden size en yakın şubenin sayfasına giderek randevu almak yeterli.

Yorumlar

Üye olup, Haftalık Programımızı uyguladığınızda,
14 gün içinde çocuğunuzdaki değişimi fark etmezseniz ücretinizi iade ediyoruz.
Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X