Müjdat Gezen Sanat Merkezi - Bakırköy - Çocuklar için Mekanlar | Çocuklu Dünya
 

Müjdat Gezen Sanat Merkezi - Bakırköy

Müjdat Gezen Sanat Merkezi ’nin merkezi Kadıköy’dedir. Bakırköy’de bir şubesi bulunmaktadır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi müzik, tiyatro gibi birçok sanat dalında eğitim veren bir sanat merkezidir. Merkezde hem çocuklar hem de yetişkinler için kurslar bulunmaktadır.

Çocuklar için tam ve yarım gün yaz okulu, kış okulu ve piyano ve gitar dersleri bulunmaktadır. Yetişkinler için tiyatro, konservatura hazırlık, actor studio, yaratıcı yazarlık kursu, piyano, kamera önü oyunculuk gibi kurslar bulunmaktadır.

Tiyatro, Müzik ve Klasik Gitar bölümlerinde 3 yıl süresince, yazarlık bölümünde 2 yıl ücretsiz olarak eğitim vermektedir. Yetişkinler için Akşam Studio, Şan-Vocal, Diksiyon, Dublaj, Çocuklar için, hafta sonu kış ve yaz okulları mevcuttur. Türkiye’de Geleneksel Türk Tiyatrosu eğitimi veren ilk kurumdur. Meddah, Karagöz ve Orta Oyunu oyunculuk eğitiminde öne çıkan kurumlardandır. Eğitim sahne ağırlıklıdır. Buna ek olarak kuramsal derslerle de nitelikli sanatçı yetiştirme yolunu benimsemiştir.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi kurslardan elde edilen gelirlerle etkinliklerini sürdürmektedir. Tüm bölümler için, her yıl 1 Ekim’de Yetenek sınavı yapılır. Bu sınavda başarılı olan öğrenciler, ücretsiz eğitim görmeye hak kazanırlar. İlk sene Hazırlık sınıfı sonunda yapılan Final sınavında başarılı olan öğrenciler bir üst sınıfa kabul edilerek, ücretsiz konservatuvar eğitimi veren tek kurumdur. 2005 senesinde Kadıköy Bahariyede Müjdat Gezen Sanat Merkezi sahnesi açılmıştır. Okulun tüm aktiviteleri sahnemizde sergilenmektedir.

Yorumlar

Üye olup, Haftalık Programımızı uyguladığınızda,
14 gün içinde çocuğunuzdaki değişimi fark etmezseniz ücretinizi iade ediyoruz.
Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X