2 Anne 1 Mutfak | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

2 Anne 1 Mutfak


Seda Şamlı Luş

1973 İzmir doğumludur. İzmir Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Psikoloji ve Hertfordshire Üniversite’sinde Dramaterapi yüksek lisansı yaptı. 1997-2010 yıllarında pazar araştırma ve reklamcılık sektöründe çalıştı. 2010-2011 yılında New York’ta International Culinary Center’de tam zamanlı aşçılık eğitimi aldı. New York’ta düşük sosyo-ekonomi mahallelerde çocuklara sağlıklı beslenmeyi öğretmek için mutfak atölyelerinde ve ölümcül hastalığı olan insanlara yemek yapan God’s Love We Deliver için gönüllü çalıştı. Mart 2015’ten beri 2 Anne 1 Mutfak ile ilgileniyor. Stanford Üniversitesi’nde Food, Health & Child Nutrition online eğitimi aldı. 2011’li Ayşe ve 2016’lı Refik’in annesi.


Defne Tokay

Defne Tokay 1975 İstanbul doğumludır. Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra Avusturya, Innsbruck Leopold Franzens Üniversitesi’nde İşletme üzerine Pazarlama ve İnsan Kaynakları alanlarında master yaptı. İş hayatına eğitim ve sağlık sektörlerinde İK ile başladı; sonrasında yayıncılık ve prodüksiyon sektörlerinde yöneticiliğe devam etti. 2015’ten beri yoğun olarak 2 Anne 1 Mutfak projesiyle ilgileniyor. Bu kapsamda Cornell Üniversitesi’nin Plant-based Wholesome Nutrition ve Institute of Psychology of Eating’in Eating Psychology sertifika programlarını tamamladı. 1. Derece yüzme antrenörlüğü sertifikasına sahip. Bir kız çocuğu annesi.1975 İstanbul doğumlu. Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra Avusturya, Innsbruck Leopold Franzens Üniversitesi’nde İşletme üzerine Pazarlama ve İnsan Kaynakları alanlarında master yaptı. İş hayatına eğitim ve sağlık sektörlerinde İK ile başladı; sonrasında yayıncılık ve prodüksiyon sektörlerinde yöneticiliğe devam etti. 2015’ten beri yoğun olarak 2 Anne 1 Mutfak projesiyle ilgileniyor. Bu kapsamda Cornell Üniversitesi’nin Plant-based Wholesome Nutrition ve Institute of Psychology of Eating’in Eating Psychology sertifika programlarını tamamladı. 1. Derece yüzme antrenörlüğü sertifikasına sahip. Bir kız çocuğu annesi.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X