Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Ayşim İncesulu | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Çocuk Gelişimi ve Eğitim Uzmanı Ayşim İNCESULU


1959 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve liseyi TED Ankara Koleji’nde okudu, 1976 yılında mezun oldu. 1980 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanında Lisansını tamamladı.1983 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik üzerine Yüksek lisans yaptı.

Çeşitli kurumlarda uzman olarak görev yaptıktan sonra 1983 yılında Okul Öncesi Eğitimi vermek üzere Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Ayışığı Anaokulu’nu kurdu ve 2013 yılında devredene kadar Müdürlüğünü yaptı. 2000 yılında ise çocuklar, gençler ve yetişkinler için Ayışığı kurumu içinde, bireysel gelişim, eğitim ve psikolojik danışma merkezini hayata geçirdi. 2008-2012 yılları arasında Anadolu yakasında Çekmeköy’de ikinci şubesini açtı.

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Üyesi olan Ayışığı Anaokulu’nun kurucusu sıfatı ile 3 dönem Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Okul Öncesi Komisyonu başkanlığı görevini üstlendi. Görevi süresince birçok uluslararası Eğitim Sempozyumlarının düzenleyen kurulda aktif görev aldı, uzman olarak panellere katıldı ve yönetti.

Çeşitli kurum ve kuruluşların daveti üzerine, yetişkinler ve anne babalar için seminer verdi, danışma ve rehberlik çalışmalarını yürüttü.

30. Eğitim yılını tamamlayan Ayışığı Anaokulu’nu, isim hakkını kendinde kalması koşuluyla, ekibiyle birlikte 2013 Temmuz ayı itibarı ile; “Helen Doron Türkiye” grubuna Masterfranchise Anaokulu olarak devretti ve 30 Mayıs 2014 tarihine kadar anaokulunun müdürlüğünü tüm grubun Akademik Direktörlüğü’nü üstlendi.

2014 Ağustos ayında; çocuk, gelişim ve danışmanlık merkezi olarak yapılandırdığı ve kadın girişimciler için franchise verilmek üzere düzenlenen ve bir yıl boyunca model uygulaması gerçekleştirilen “Play Library-Oyun Kütüphanesi” yaklaşımını hayata geçirdi.

2015 yılında Nuhun Gemisi Aile Danışma Merkezinin kuruluşunda yer aldı. Halen Müdürlüğünü yürütüyor, Gelişim Uzmanı ve Psikolojik Danışman Rehber olarak terapi seanslarını yürütüyor. Anne babalara yönelik seminerler düzenliyor.

Aynı zamanda uzman olarak özel sektörde eğitim kurumlarının açılması, kadrosunun oluşturulması ve eğitim programlarının geliştirmesi ile ilgili çalışmaları yürütüyor ve danışmanlık yapıyor.

Çeşitli kurum ve kuruluşların çalışanlarına yönelik; çalışma hayatı ve aile içi iletişim biçimleri, problem çözme yöntemleri ile ilgili çeşitli seminer ve workshoplar düzenliyor.

Evli ve 2 çocuk annesi olan Ayşim İncesulu’nun çeşitli dergilerde makaleleri, Okul Öncesi Eğitimi alanında program ve uygulama kitapları, çeşitli sempozyum ve kongrelerde sunduğu bildirileri, TV ve basın da yer alan söyleşileri ve yazıları var. MEB ve çeşitli kurumlardan aldığı teşekkür ve takdir belgeleri var.

8 senedir Yoga yapıyor ve Çocuk Yogası üzerine öğretmenlik sertifikası var. Tenis, kayak, resim ve heykel çalışmaları hobileri arasında. 4. Levent ve Zekeriyaköy Tenis Klübü, BÜMED ve TED Mezunlar Derneği Üyesi.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X