Çocuk-Genç Ruh Sağlığı Uzmanı Begüm ENGÜR | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Çocuk-Genç Ruh Sağlığı Uzmanı Begüm ENGÜR


Begüm ENGÜR, 1992 yılında İstanbul’da doğdu. 2010 yılında Özel Eyüboğlu Eğitim Kurumu’ndan, IBDP (International Baccalaureate Diploma Program) çift diploma ile mezun oldu. 2014 yılında İstanbul Bilgi Universitesi Psikoloji Lisans programını, IBDP bursu ile yüksek onur derecesinde tamamladı. Lisans eğitiminin ikinci yılında, University of California Berkeley yaz okulunda psikoloji lisans derecesinde dersler alıp, lisans derecesinde bilimsel araştırmalara katıldı. Aynı sene içinde, TUBİTAK Twin Study araştırma projesinde görev aldı. 2010-2014 yılları arasında, çeşitli Çocuk Ergen Ruh Sağlığı kliniklerinde ve danışmanlık merkezlerinde staj yaptı. Oyun Terapisi supervizyonu, SIATT (Social Communication Area Screening Test), WISC-R (Wechsler Intelligence Scale for Children), Çocuk-Gençlere yönelik Objektif / Projektif Testler eğitimlerini tamamlayıp, uygulayıcı sertifikasyonlarına sahip oldu. 2015 yılında Yale, Johns Hopkins ve Edinburgh Universiteleri’nden Online Eğitim’ler aldı. 2016 yılında King’s College London, Psychiatry, Psychology & Neuroscience Fakültesi’nde Çocuk Ergen Ruh Sağlığı/Psikiyatrisi Yüksek Lisans derecesini tamamladı.

Yüksek Lisans eğitimi sırasında, K-SADS Diagnostic Assessment Tool for Children & Adolescence uygulayıcı eğitimini tamamladı. Terapi ekolü olarak BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) eğitimi aldı. Yüksek Lisans eğitimi esnasında klinik stajını NHS (National Health Service)’e bağlı Conduct, Adoption & Fostering Team’de asistan psikolog olarak tamamlayarak; Davranış Bozuklukları, Otizm Spektrum Bozukluğu, Kaygı Bozuklukları, Travma Sonrası Stres Bozukluğu alanlarında uzman doktorlar eşliğinde çocuk-ergen danışan görme fırsatı elde etti. 2016-2017 yılları arasında İngiltere ve Kanada’da kendi alanında seminer/konferans ve kongrelerde konuşmacı ve moderatör olarak görev aldı.

İngiltere’de yayımlanan Olay Gazetesi’nde Çocuk Genç Ruh Sağlığı alanında köşe yazarlığı yaptı. Yüksek Lisans derecesine ve yaptığı ABA Terapisi’ne (Otizm Spektrum Bozukluğu danışmanlığına) ek olarak, Queen’s University Belfast, Registered Behaviour Technician (RBT) Online Sertifikasyon eğitimini tamamladı. Yüksek Lisans derecesinin ardından, 2018 Mayıs ayına kadar Londra’da Otizm Spektrum Bozukluğu, Hiperaktivite & Dikkat Eksikliği, Öğrenme Güçlüğü alanlarında çocuk-genç danışanlar ile çalıştı. 2018 Ağustos ayından itibaren ise Günışığı Çocuk Aile Danışmanlık Merkezi’nde Çocuk-Genç Ruh Sağlığı Uzmanı ve Davranış/Özel Eğitim Terapisti olarak çalışmaktadır.

Hali hazırda, farklı uluslararası bilimsel dergilerin (American Journal of Psychiatry & Neuroscience, Journal of Child and Adolescent Psychiatry etc.) Editoryal Kurul Üyeliğini yapmakta; bağlantılı olarak çeşitli uluslararası bilimsel dergilerde makaleleri bulunmaktadır.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X