Beslenme Uzmanı Büşra KOPUZ | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Beslenme Uzmanı Büşra KOPUZBüşra Berooğlu Kopuz, 1983 yılında İstanbul’da doğdu. Liseyi derece ile bitirdi. 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun oldu. Ardından Amerika′da Goldey Beacom College′ da Finans üzerine MBA eğitimini tamamladı. New York’ta lojistik sektöründe çalışmış olup, Türkiye′ye döndükten sonra bir süre Arkas Holding′te İhracat departmanında görev aldı. Beslenmeye duyduğu ilgiyi profesyonel hayata taşımak için eğitimini almaya karar verdi ve İstanbul Bilim Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde eğitimini tamamladı. Florence Nightingale Hastanesi, Diyabet Cemiyeti, Akademik Hospital, Medical Park Hastanelerinde stajını tamamladı.

Anoreksiya Nervoza, Bulimiya, Gece yeme bozuklukları ve Tepkisel yeme bozukluğu teşhisi alan yetişkinlerle bireysel seanslar ve grup çalışmaları yaptı. Psikolog eşliğinde yeme bozukluğu grup terapilerinde beslenme danışmanlığı verdi.


Uzmanlık ve ilgi alanları:

· Beslenme danışmanlığı (Kilo verme, kilo alma, sağlıklı beslenme, besin alerjileri)

· Bebeklik, Çocukluk ve Ergenlik döneminde beslenme (Kilo alma, kilo verme, besin alerjileri, diyabet, tek tip beslenme, yemek seçme)

· Diyabette beslenme

· Yeme bozukluklarında beslenme (Psikolog eşliğinde sürdürülen yeme bozukluğu gruplarında beslenme danışmanlığı)

· Hamilelik ve emzirme döneminde beslenme


Ayrıca çeşitli kurumlarda yüz yüze ve online olarak danışan seansları yaptı. Evli ve bir çocuk annesidir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X