Çocuk Diş Hekimi Uzm. Dr. Dt. Sevil BORBAY AKGÜL | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Çocuk Diş Hekimi Uzm. Dr. Dt. Sevil BORBAY AKGÜL


Çocuk diş hekimi Uzm. Dr. Dt. Sevil BORBAY AKGÜL 1986 yılında Bulgaristan’da doğmuştur. İlköğrenimini, ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır.

2005 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans eğitimine başlamış, 2010 yılında başarıyla mezun olmuştur. 2011 yılında Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı’nda doktora ve uzmanlık eğitimine başlamış, 2015 yılında ‘Cetrimide veya Gümüş Nanopartikülleri İlavesinin Cam İyonomer Simanın Antibakteriyel ve Fiziksel Özellikleri Üzerine Etkisinin In-vitro Şartlarda İncelenmesi’ konulu doktora tez çalışmasını tamamlayarak doktora eğitimini ve uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

Doktora sürecinde; Diş travmaları ve Kanal tedavilerinde PRP kök hücre tedavisi (regenerative endodonti, revascularisation treatment) ve daha birçok konuda çok sayıda klinik çalışma yapmıştır.

Birçok ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyuma katılmış olup bu kongrelerde sözlü ve poster bildiri sunumları yapmıştır.

Konya, Edirne ve İstanbul’ da Ağız ve Diş Sağlığı Hastanelerinde ve özel kliniklerde çalışmıştır.

2019 yılında çocuklara en iyi şekilde hizmet verebilmek için kendi kliniğini kurmuştur.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X