Uzman Psikolog Dalya Benbasa |Çocuklu Dünya | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Uzman Psikolog Dalya BENBASA


Dalya Benbasa, 1999 yılında Marmara Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun oldu. 2000 yılında Londra’da aldığı Birey – Odaklı Sanat Terapisi ve Psikoterapötik Uygulaması eğitiminin ardından 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisansını tamamladı. 2003 yılında Aile Terapisi eğitimi ve 2010 yılında Tavistock Enstitüsü’nde Çocuk Gözlemi ve Psikoterapisi eğitimi aldı. Hollanda Yüksek Öğretim Enstitüsü’nde Erken Dönem Çocuk Gelişimi Projesi’nde yer aldı.

SHCEK Şeyh Zayed 0-12 Yaş Çocuk Yuvası’nda Koç Üniversitesi Minik Yürekler Projesi, ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Minik Adımlar Projesi’nde yer aldı.

İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın ve Çocuk Eğitim Araştırma Birimi ile V.K.V. Amerikan Hastanesi, Pediatri Bölümü′nde görev aldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Çocuk ve Ergen Yüksek Lisans Programında Klinik Süpervizör olarak çalışmasını sürdürmektedir.

Dünya Bebek Ruh Sağlığı Organizasyonu (WAIMH) ve Kanada Psikanalitik Çocuk Terapistleri Derneği (CAPCT)üyesi olan Dalya Benbasa aynı zamanda Ontaryo Psikoterapist Yetkinlik (CRPO) sertifikasına sahiptir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X