Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi & Okul Öncesi Öğretmeni Dila TOKER | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi & Okul Öncesi Öğretmeni Dila TOKER


Merhaba ben DİLA TOKER;

Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi & Okul Öncesi Öğretmeni

o İstanbul Kültür Üniversitesi/ Çocuk gelişimi bölümü mezunuyum. Eğitim sürecim, stajlarım ve mesleğimi yapmaya başladığım yıl ile birlikte yaklaşık 6 yıldır bu mesleğin ve sektörün içerisindeyim. Özel bir kurumda okul öncesi öğretmeni olarak mesleğime devam ettim.

o Bunun dışında mesleğimi devam ettirdiğim sosyal medyada bulunan bir eğitici sayfam mevcut. “AİLE VE ÇOCUK EĞİTİM & ÇOCUK PSİKOLOJİSİ” Konuları ağırlıklı olmak üzere oradan da çeşitli eğitici videolarım ve bilgilendirici kısa gönderilerim ile birlikte anne-babalarımızı her gün biraz daha bilinçlendirmeyi hedefliyorum.

o Mesleğimi en iyi şekilde yapmakta ve alanımda kendimi daha da geliştirmeyi ve ilerlemeyi hedefleyerek mesleğimin yanı sıra birçok eğitim almaktayım. Aldığım birkaç eğitimlerimden bahsedecek olursam;

1) 19 Mart 2017 tarihinde düzenlenen Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi konferans salonunda gerçekleşen seminerde dört farklı konu üzerine sertifika aldım.

- Orff Schulwerk pedagojisi destekli müzik eğitimi

- Olumsuz öğrenci davranışlarına çözümler

- Okul Öncesinde çocuk hakları

- Somatik ve Spiritüel açıdan çocuk resimlerinin incelenmesi

2) 30 Mart 2019 tarihinde İTÜ İşletme Fakültesinde gerçekleşen “KLAX EĞİTİM MODELİ” eğitimini alarak bu eğitim üzerine sertifika aldım.

3) 07 Nisan 2019 tarihinde Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi konferans salonunda gerçekleşen seminerde üç farklı konu üzerine sertifika aldım.

- Okul Öncesi dönemde sınıf içi basit aletler ile ritm çalışmaları

- Okul Öncesi dönemde yaratıcı oyun, hareket ve dans etkinlikleri

- Okul Öncesi dönemde masal anlatma teknikleri

4) 07 Eylül 2019 tarihinde Aylin Kotil Yeşilköy Anaokulunda gerçekleşen “Aktif Öğrenme” eğitimine katılarak bunun üzerine sertifika aldım.

5) Global Enstitü Eğitim Programına katılarak, “Dil ve Konuşma Terapisi” eğitimi aldım. Eğitimin sonunda girdiğim sınavı başarı ile tamamlayarak, eğitim sertifikası aldım.

6) Global Enstitü Eğitim Programına katılarak, “Temel Psikoloji” eğitimi aldım. Eğitimin sonunda girdiğim sınavı başarı ile tamamlayarak, eğitim sertifikası aldım.

7) Global Enstitü Eğitim Programına katılarak, “Eğitim Koçluğu” eğitimi aldım. Eğitimin sonunda girdiğim sınavı başarı ile tamamlayarak, eğitim sertifikası aldım.

8) Global Enstitü Eğitim Programına katılarak, “Çocuk Ruh Sağlığı” eğitimi aldım. Eğitimin sonunda girdiğim sınavı başarı ile tamamlayarak, eğitim sertifikası aldım.

9) Global Enstitü Eğitim Programına katılarak, “Uyum Güçlüğü Gösteren Çocuklar” eğitimi aldım. Eğitimin sonunda girdiğim sınavı başarı ile tamamlayarak, eğitim sertifikası aldım.

10) Global Enstitü Eğitim Programına katılarak, “Öğrenme Güçlüğü” eğitimi aldım. Eğitimin sonunda girdiğim sınavı başarı ile tamamlayarak, eğitim sertifikası aldım.

11) İstanbul Kültür Üniversitesi MYO tarafından düzenlenen “Yeni Normalde Eğitim Metotları” konulu Online eğitime katıldım.

12) UDEMY Online Eğitim Programı üzerinden “Okul Öncesinde Kodlama Etkinlikleri” eğitimini alarak eğitimimi tamamladım.

13) UDEMY Online Eğitim Programı üzerinden “Dijital Ebeveynlik” eğitimini alarak eğitimimi tamamladım.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X