Op. Dr. Aybegüm Kalyoncu Ayçenk | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Op. Dr. Aybegüm Kalyoncu AYÇENK


Op. Dr. Aybegüm Kalyoncu Ayçenk 1985 yılında Ordu’da doğdu. 2010 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Op. Dr. Ayçenk, Avustralya Melbourne Broadmeadows Kliniği’nde Aile Hekimliği üzerine bir süre gözlemde bulunmuş ve çalışmıştır.

2011-2017 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Çocuk Cerrahisi alanında ihtisas yaptı. İhtisas yılları itibariyle yıllık yapılan bütün ulusal kongrelere katılmış ve çeşitli uluslararası ve ulusal çalışmalar yapmıştır. Asistanlık yılları içerisinde, Marmara Üniversitesi deney hayvanları uygulama ve araştırma merkezi sertifika programını tamamlamıştır. 2017-2018 yılları arasında Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde mecburi hizmet görevini tamamlamıştır.

Asistanlık ve uzmanlık yılları itibari ile laparoskopik ve minimal invaziv cerrahi konuları üzerine yoğunlaşmıştır. 2018’de Paris’te düzenlenen 19. Uluslararası EUPSA kongresinde pediatrik ve neonatal laparoskopik cerrahi teknikleri konusunda sertifika almıştır. 2019 itibari ile Ataşehir, Kadıköy, Şişli Florence Nightingale Hastanelerinde görev yapmaktadır.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X