Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gökhan MAMUR | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gökhan MAMUR


Dr. Gökhan Mamur 1968’de New York’ta dünyaya geldi. Amerika’nın doğu sahillerinde ablası ve birer erkek ve kız kardeşi ile büyüdü. 18 yaşında Türkiye’ye yerleşti.

İstanbul Tıp Fakültesi, Georgetown Tıp Okulu ve Cerrahpaşa Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında eğitimini tamamladı.

Mesleki hayatına Amerikan Hastanesi bebek yoğun bakım ünitesinde başladı. Ardından Şişli Memorial Hastanesi Bebek Yoğun Bakım Ünitesi ve Yenidoğan Servisini kurdu, bölüm başkanlığı yaptı ve emzirme komitesi başkanı olarak hastaneye “Bebek Dostu Hastanesi” ünvanını kazandırdı. Memorial Hastanesi Dr. Mamur’a Uluslararası Akreditasyon alımı sürecindeki katkılarından dolayı kendisine ”Üstün Başarı Ödülünü” sundu.

Amerikan Dış İşleri Bakanlığında da görev alan Dr. Gökhan Mamur, Beyaz Saray ve Amerikan Başkan’ı Bush’un medikal koordinatörü ve simültane tercümanı sorumluluğunu taşıdı. Bu görevleri yerine getirdikten sonra Beyaz Saray’dan “Üstün Profesyonel Medikal Hizmet” ödülü almakla birlikte, o yıl Amerikan Dış İşleri Bakanlığı kendisine “Franklin Ödülünü” sundu.

Yeni neslin eğitimcilerini çocuklar hakkında eğitmek üzere, Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak yer aldı.

Aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen sağlık şirketlerine danışmanlık yapmaktadır.

Bunun uzantısında, Gün Yayıncılığın Sağlık Editörü, Filozof Bebek adlı kitabın çeviri editörü, Çocukları Hastalıklardan Korumak için Bilgiler kitabının yazarlarından ve 40’ı Uçana Kadar kitabının yazarıdır. Birçok sağlık dergisinde köşe yazarı ve danışma kurulu üyesi olarak görev aldı. CNN, NTV, Kanal D gibi birçok televizyon kanallarındaki programlara katılarak ve de sosyal medya vasıtasıyla anne ve babaları eğitme ve bilgilendirme misyonunu gerçekleştirme çabasına devam etmektedir.

Kendisi bu dönemde, Amerika Birleşik Devletleri’nde, gelişmekte olan ülkelerin anne ve bebek ölüm oranlarını azaltmak üzere proje üretmek ve yürütmektedir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X