Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Nilgün TURHAN | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Nilgün TURHAN


TED Ankara Koleji mezunuyum. 1983 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi′nde Tıp eğitimimi tamamladım. 1983-1985 yılları arasında mecburi hizmet görevimi yaptım. 1989 yılında Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’inde eğitimimi tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak oldum.

1990-1991 yılları arasında İtalya Modena Üniversitesi’nde Üreme Endokrinoloji ve İnfertilite ve Tüp Bebek alanında eğitim aldım, 1991-1993 yılları arasında Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tüp Bebek Merkezi′nde uzman doktor olarak çalışmalar yaptım.

1994 yılında Doçent oldum, 2000 yılında Profesör kadrosuna atandım.

Ankara’da Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı′nda Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite ve Tüp Bebek bölümünü kurdum, Tüp Bebek Merkezi Sorumlusu olarak bu alanda eğitim, klinik uygulama ve araştırmalarına devam ettim.

2010 yılında Perinatoloji (Yüksek Riskli Gebeliklerin Takibi ve Tedavisi) yan dal uzmanlığını aldım.

2011-2015 yılları arasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlığı ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü idari görevlerini yürüttüm.

2015-2016 yılı arasında Liv Hospital Ulus Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ve Tüp Bebek bölümünde çalıştım.

Halen İstanbul Bayındır Hastanesi ve Özel Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi olmak üzere 2 ayrı yerde Kadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek ve Perinatoloji uzmanı olarak görev yapmaktayım.

140’un üzerinde uluslararası dergilerde yayınlanmış olmak üzere 250 adet makalem, 14 adet kitap bölümüm, 120′si uluslararası olmak üzere 200’den fazla kongre bildirim bulunmaktadır, eserlerim saygın uluslararası dergilerden 400’den fazla atıf almıştır.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X