Psikiyatri Uzm. Dr. Özlem Sürücü | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Psikiyatri Uzm. Dr. Özlem SÜRÜCÜ


1966 yılında Ankara’da doğdu.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi′nden 1990 yılında mezun olduktan sonra, TUS sınavına hazırlık için hayata mola verip, sadece ders çalışmakla geçen 8 aydan sonra 1. tercihi ve en çok istediği alan olan çocuk psikiyatrisini kazandı. 1992-1997 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı′nda ihtisas yaptı. Ardından Kanada/Toronto′da kıymetli hocası Prof. Dr. Atilla Turgay′ın yöneticiliğini yaptığı, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Kliniği′nde, DEHB′de Tanı, Tedavi ve Anne Baba Eğitimi konularında eğitim aldı. Kanada’dan döndükten sonra Ankara’da anne baba eğitimlerini uygulamaya başladı. Başlangıçta küçük gruplarla devam eden bu eğitimler, eğitimlere katılan ailelerinin kurmuş olduğu Dikkat Eksikliği Hiperaktivite ve Özel Öğrenme Güçlüğü Derneği′nin kurulmasıyla çok daha geniş kitlelere ulaştı.

1997-2009 yılları arasında kurucu ortağı olduğu İmge Ruh Sağlığı ve Danışma Merkezi′nde serbest hekim olarak hizmet verdi.

2009-2017 yılları arasında Ankara′da Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde çocuk ergen psikiyatristi olarak çalışmalarıma devam etti. Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde psikiyatri hekimliğinin yanısıra okul öncesi dönem (3-5 yaş), ilkokul çağı (6-12 yaş) ve ergenlik dönemindeki (13-18 yaş) çocuk ve gençlerin anne babalarına yönelik “Anne Baba Eğitimleri” nin yürütücülüğünü ve koordinatörlüğünü yaptı.

Bu çalışmaların yanı sıra 2007-2009 yılları arasında Çoluk Çocuk Dergisi′nde Gözlem Aynası Köşesinde anne baba ve eğitimcilere yönelik yazılar yazdı. 2012 yılında Eğlenceli Bilim Dergisi’nde çocuklara ve gençlere yönelik yazıları hazırlamaya başladı.

Mart 2014-Ocak 2016 tarihleri arasında Kognitif Davranış Terapileri Derneği tarafından düzenlenmiş olan, “Çocuk ve Ergenlerde İyi ve Etik Uygulamalar Bağlamında Kognitif ve Davranış Terapi” eğitimine iki yıl süreyle katıldı ve “Çocuk ve Ergenler için Bilişsel Davranışçı Terapist” sertifikamı aldı.

Mart 2017′de ailecek İstanbul′a taşınma kararı aldıktan sonra İstanbul′da Amerikan Hastanesi’nde ve Boylam Psikiyatri Kliniği′nde hizmet vermeye başladı.

Ağırlıklı olarak, Çocuk ve Ergenlerde “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu”, “Karşı Gelme”, “Özel Öğrenme Güçlüğü”, "Kaygı Bozuklukları", "Sosyal Fobi" ve "Anne baba eğitimleri" alanlarında çalışmalarımı sürdürmektedir. İlaç tedavilerinin yanı sıra, bilişsel davranışçı terapi ve aile terapisi yapmaktadır.

Evli, 2005 doğumlu bir oğlu ve 2006 doğumlu bir kızı vardır.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X