Klinik Psikolog Doç. Dr. Elif Akdağ Göçek | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Klinik Psikolog Yard. Doç. Dr. Elif AKDAĞ GÖÇEK


Okul ve Çocuk Klinik Psikolojisi alanında doktorasını Toronto Üniversitesi’nde (University of Toronto-Kanada) tamamlamıştır. Lisans (Psikoloji) ve Yüksek Lisans (Klinik Psikoloji) eğitimlerini Boğaziçi Üniversitesi’nde yapmıştır. 1992-1998 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Bölümü’nde psikolog olarak çalışmıştır. 2007-2012 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğretim üyeliği yapmıştır. Halen, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programında –Çocuk/Ergen Klinik Psikoloji Alt/dal bölüm direktörüdür. Tezinde klinik ve klinik olmayan gruplarda annelerin çocuklarını anlama kapasitesi ve duygusal ulaşılabilirliklerini araştırmış ve tezi yurt dışında kitap olarak yayınlanmıştır. Dr. Göçek halen çocuk ve ergenlerle terapi çalışmalarına devam etmektedir. Kendisi Toronto (Kanada) Psikanalitik Toplum ve Enstitüsü (Toronto Psychoanalytic Society & Institute) -Bebek Ruh Sağlığı Eğitim programında danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca, Türkiye Bebek Ruh Sağlığı dernek başkanlığını yürütmektedir.


Yazarın Yazıları

Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X