Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzm. Prof. Dr. Emine Zinnur Kılıç | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzm. Prof. Dr. Emine ZİNNUR KILIÇ


Prof. Dr. Emine Zinnur Kılıç 1983 yılında arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

İki yıl Bandırma SSK Hastanesi’nde Pratisyen Hekim olarak çalıştı. 1985- 1990 yılları arasında SSK Ankara Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde Erişkin Psikiyatrisi Uzmanlık Eğitimi’ni tamamladı ve Erişkin Psikiyatristi oldu.

1992 -1993 yıllarında Londra Üniversitesi Psikiyatri Enstitüsü tarafından düzenlenen Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Diploma Kursu’nu tamamladı. Aynı dönemde Maudsley Hastanesi Psikoterapi Departmanında Aile terapisi eğitimi aldı.

1993-1996 yılları arasında SSK Ankara Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde Başasistan ve Ergen Ünitesi Sorumlusu olarak çalıştı. 1994 yılında Doçentlik Ünvanı aldı. 1996 yılından itibaren Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı.

2001 yılında Harvard School of Public Health de Biyoistatistik ve Sosyal Epidemiyoloji derslerini ve Klinik Araştırma Yöntemleri kursunu tamamladı.

2002 yılında Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi’nde Profesörlük ünvanı aldı. 2006-2008 yılları arasında Ankara Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. 2008-2012 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı.

2013 yılından itibaren özel hekim olarak çalışmaya başladı. Halen İstanbul, US Psikiyatri Kliniği’nde Çocuk, Ergen ve Erişkin Psikiyatristi olarak çalışmakta; Ergen Psikiyatrisi ve Aile Terapisi alanlarında eğitimler vermektedir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X