Ergoterapist Öykü Su Unay | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Ergoterapist Öykü Su UNAY


Ergoterapist Öykü Su Unay 2012 yılında Büyükçekmece Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Ardından Hacettepe Üniversitesi Ergoterapi Bölümü’nü kazandı. Lisans eğitimi boyunca Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri bünyesinde duyu bütünleme, pediatrik ergoterapi, az gören rehabilitasyonu gibi pek çok pediatri kliniğinde staj yapma fırsatı buldu. Lisans bitirme tezini ‘Çocukluk Çağı Kanserlerinde Okula Geri Dönüşü Etkileyen Psikososyal Faktörler’ üzerine yaptı.

2017 Eylül ayında pediatriye olan yoğun ilgisi sebebiyle güncel çalışmalarını Prof. Dr. Burak Tatlı Çocuk Nöroloji Kliniği’nde sürdürmeye başladı. Uluslararası alanda geçerliliği olan Ayres Sensory Integration (ASI®) Sertifikasyon Programı’nı başarı ile tamamladı. Halen Prof. Dr. Burak Tatlı Çocuk Nöroloji Kliniği’nde otizm spektrum bozukluğu, dikkat eksikliği – hiperaktivite bozukluğu, öğrenme güçlüğü, serebral palsi, genetik sendromlar gibi pek çok nörogelişimsel bozuklukta duyusal problemlere yönelik çalışmalar yapmaktadır.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X