Psikolog Doktor Feyza BAYRAKTAR | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Psikolog Doktor Feyza BAYRAKTAR


Feyza Bayraktar, 1998′de Koç Özel Lisesi′nden, Mart 2003′te ise Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü′nden mezun oldu. Daha sonra New York Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü yüksek lisans programını bitirerek master derecesini aldı, Princeton Üniversitesi Yeme Bozuklukları Merkezi’nde klinik çalışmasını bitirdikten sonra klinik psikoloji dalında doktora eğitimini tamamladı. Yüksek lisans eğitimi sırasında özellikle yeme bozuklukları, obezite psikolojisi ve kadın psikolojisi üzerine yoğunlaştı, bu alanlarda araştırma görevlisi olarak çalıştı.

New Orleans’da meydana gelen kasırga sırasında bölgeye giderek kadınlara psikolojik destek verdi. New York’ da bir çok yeme bozuklukları merkezinde psikoterapist olarak çalıştı. Feyza Bayraktar, 2007 senesinde Londra’da düzenlenen yeme bozuklukları ve obezite tedavisi eğitimini ve 2010 senesinde Boston′da düzenlenen yeme bozuklukları tedavisinde davranışsal yaklaşım eğitimini tamamladı. Bu sırada Yale Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi’nde dünya çapında yeme bozuklukları ve obezite alanında lider olarak tanımlanan bilim adamları ile çalışarak yeme bozuklukları ve obezite psikolojisi alanında dünyada lisanslı eğitimciler arasına girdi.

Beden imajı, yeme bozuklukları ve obezite psikolojisi ile ilgili ulusal ve uluslararası birçok çalışması vardır. Özellikle bu konularla ilgili yurtiçi ve yurtdışı bir çok kongrede sunumlar yapmış, eğitimler vermiştir.

Aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi′nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır, Kendisinin Doğan Kitap′ dan Ağustos 2011’de yayınlanan "Yemek ya da Yememek" adlı bir kitabı vardır. Türkiye′de ilk ve tek yeme bozuklukları derneği olan Yeme Bozuklukları Destek Derneği′nin kurucusu ve başkanıdır.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X