Uyku Danışmanı Gül DOĞRUEL | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Uyku Danışmanı Gül DOĞRUEL


1977 yılında Muğla’da doğdu. Doktor bir babanın kızı olarak eğitim hayatı boyunca birçok şehirde bulundu. Lise eğitimini Adana’nın Özel Adana Lisesi’nde tamamlayan Gül Doğruel 1999 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 10 yılı aşkın bir süre finans sektöründe çalıştı.

2008 yılında kızı Naz’ın doğumuyla deneyimlediği herşey, Bebek Uyku Danışmanlığı serüveninde yol gösterici oldu ve annelerle empati kurma becerisini geliştirdi.

2017 yılında, ABD’de kurulu Family Sleep Institute ‘dan 6 aylık bir eğitim sonucunda 0-4 Yaş Bebek Uyku Danışmanı sertifikasını almaya hak kazandı. Uyku Eğitimi Sertifika programı sırasında çeşitli vakaları inceleme ve araştırma imkanına sahip oldu. Programa birçok ülkeden katılım olması sebebiyle, değişik kültür ve uyku ilişkilerini inceleme fırsatı buldu. Uykunun yanısıra emzirme, reflü ve SIDS (Ani Bebek Ölümü Sendromu) gibi alanlarda da kurslar alan Gül Doğruel 2017 yılında @beeannebebekuyku bünyesinde birçok aileyle çalışmaya başladı. 2018 yılında kendi markası Papatya Uyku Danışmanlığı’nı kurdu.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X