Çocuk Sağlığı ve Eğitimi Uzmanı Gülçin YEGEN | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Çocuk Sağlığı ve Eğitimi Uzmanı Gülçin YEGEN


Gülçin YEGEN, eğitimini 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Eğitimi Bölümü’nde tamamlamıştır. 1992 yılında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı çocuk yuvasında duygusal problemli çocukların yanında bedensel ve zihinsel engelli çocuklarla çalışmış, Çocuk Evleri projesinin oluşturulmasında aktif görev almıştır.

1994 yılında gelişimsel farklılıklar gösteren çocuklara yönelik destek ve rehabilitasyon hizmeti için kurulan Binbirçiçek Vakfı ve Çocuk Esirgeme Kurumundaki görevini yapılan bir protokolle eşzamanlı olarak yürütmüştür. Vakıf aracılığıyla Polonya’da bulunan Çocuk Merkezinde Prof. Dr. Maria Drewniak’ ın verdiği eğitimlere katılmıştır.

1995-1996 yılları arasında Almanya Pelzerhaken Çocuk/ Ergen Merkezinde “Erken Müdahale”, “Münih Fonksiyonel Gelişimsel Diagnostik”, “Temel Stimülasyon” ve “Duyu Bütünleme” üzerine kurs ve eğitimlere katılmıştır. Kaldığı bir yıl boyunca farklı mesleklerden oluşan disiplinlerle beraber çocukların bireysel ve grup çalışmalarında bulunmuştur. Almanya- Hamburg’da bulunan İKE Çocuk Enstitüsünde “Duyu Bütünleme” kursunu tamamlamış ve sertifika alarak uzmanlaşmıştır.

1996 yılında Datteln Çocuk Hastanesinde riskli ve erken doğan bebeklerin gelişimsel takipleri ve Bebeklerde Duyu Bütünlemeye ilişkin çalışmalarda bulunmuştur.

2000 yılında EDEM Erken Destek Eğitim Merkezi’ni kurana dek Binbirçiçek Vakfı ve Çocuk Esirgeme kurumunda çalışmalarını sürdürmüştür.

Riskli gelişen bebek/çocuklarda Duyu Bütünleme terapisi yanında Erken Müdahaleye yönelik çalışmalarını EDEM’ de sürdürmektedir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X