Uzman Klinik Psikolog Gülistan Tekin | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Uzman Klinik Psikolog Gülistan TEKİN


Lisans: Yeditepe Üniversitesi

(Onur Derecesi)


Yüksek Lisans: Anglia Ruskin Üniversitesi, Cambridge, İngiltere

(Merit degree)


Gülistan Tekin, lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde onur derecesi ile bitirmiştir. Yüksek lisans eğitimini Cambridge’de bulunan Anglia Ruskin Üniversitesi’nde Klinik Çocuk Psikolojisi bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans tezini ‘Akademik başarıda kişilik özellikleri ve duygusal zekanın önemi ve ilişkisi’ konusunda yazmıştır. Lisans eğitimi boyunca, üniversitenin Psikoloji kulübünde yönetim kurulunda aktif rol oynamış, seminerler düzenlenmesi ve psikoloji kongre organizasyonunda önemli katkısı bulunmuştur. Buna ek olarak akademik araştırma ve sosyal sorumluluk projelerinde de yer almıştır. Birçok psikoloji kongresinde bulunmanın yanı sıra ‘Kısa süreli bellek performansında kişisel alan ve sosyal ketlemenin etkisi’ ve ‘Sterotip tehdidin kısa süreli bellek performansı üzerinde etkisi’ konulu araştırmalar yürütüp 17. Ulusal Psikoloji Öğrenci Kongresi’nde sunum yapmıştır.

2012 yılında Balıklı Rum Hastanesi Psikiyatri biriminde stajyer psikolog olarak bulunmuş olup aynı zamanda Lösev için gönüllü çalışmalarda bulunmuştur.

2016 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Nöroloji Laboratuvarı’nda Prof. Dr. Öğet Öktem ve Uzm. Psk. Şükriye Akça Kalem tarafından verilen ‘Nöropsikolojik Testler’ eğitimini ve stajını tamamlamıştır.

Aynı zamanda Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

2016 Şubat ayı itibari ile Ekipnormarazon Danışmanlık Merkezi’nde bulunmaktadır.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X