Uzman Pedagog Güzide SOYAK | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Uzman Pedagog Güzide SOYAK


Güzide Soyak Lisans Eğitimini 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde ve Yüksek Lisans Eğitimini 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Adli Tıp Enstitüsünde tamamlamıştır.

Özel eğitim ve danışmanlık merkezlerinde öğrenme ve dikkat bozuklukları, gelişim gerilikleri alanlarında çalışmalar yapmıştır. Özel eğitim kurumlarına grup süpervizyonu vermektedir. EMDR ve Triple P olumlu anne-babalık programı sertifikalı terapistidir. Aldığı eğitimler doğrultusunda çocuk ve ailelerle görüşmeler ve değerlendirmeler yapmaktadır. Psikoloji alanında çalışanlara, eğitimcilere yönelik danışmanlık, eğitim ve süpervizyon çalışmaları yürütmektedir.

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Dr. Cahit Ardalı’dan Dinamik Psikoterapi ve Gelişimsel Paradigmalar eğitimi ve süpervizyon, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Dr. İsmail Ersevim’den bireysel süpervizyon almıştır.

Psikiyatrist Dr. Murat Dokur’dan Aile Terapisi eğitimi almış ve grup süpervizyonlarına katılmıştır. EMDR yetişkin ve çocuk eğitimini tamamlamıştır. MBSR ve çocuklarla mindfulness eğitimi almıştır. Theraplay ve çocuklarla hikâye ile oyun terapisi yöntemi eğitimlerine katılmış ve Triple P olumlu anne-babalık eğitimini tamamlamıştır.

1993-1997 yıllarında Özel Eğitim ve Danışmanlık Merkezlerinde ve 1999-2001 yılları arasında Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında pedagog olarak çalışmıştır. 1997-1999 yılları arasında Marmara Üniversitesi Çocuk Nörolojisi Bölümünde Araştırma Asistanı olarak görev almıştır. 2002 yılından beri MedAmerikan Polikliniği ve Amerikan Hastanesi’nde pedagog olarak çalışmaktadır.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X