Uzman Psikolojik Danışman Halide Seçkin KARAARSLAN | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Uzman Psikolojik Danışman Halide Seçkin KARAARSLAN


İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Pedagoji bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini bitirdi. Anaokullarında yöneticilik, psikolojik danışmanlık görevlerinde bulundu. 1998 yılından bu yana Özel Sezin Okulu’nda görev yapmaktadır. Rehberlik uzmanı olarak göreve başladığı bu okulda, sosyal etkinlikler ve sosyal sorumluluk projeleri koordinatörlüğü, öğretmen ve veli eğitimleri koordinatörlüğü, ana sınıfları yöneticiliği görevlerini sürdürdü. Halen okulun psikolojik danışmanı olarak görevine devam etmektedir.

2003-2009 yılları arasında AŞAM Çocuk ve Aile danışma merkezinde Pedagog olarak görev yaptı. 1999 Marmara Depremi sonrasında depremzede çocuklar için okul öncesi eğitim ve pedagojik destek çalışmaları yaptı. Aynı şekilde Soma’da yaşanan maden faciası sonrasında da yaşamını yitiren madencilerin çocukları için pedagojik destek çalışmalarına katıldı.

2010 yılında eşi ile birlikte Marsık Çocuk Sanat Merkezi’ni kurdu. Halen Özel Sezin Okulu ve Marsık Çocuk Sanat Merkezi’ndeki çalışmalarını yürütmektedir.

Öğretmenlerle “çocukla iletişim”, “sınıf yönetimi” vb. anne babalarla “anne baba tutumlarının çocuğun gelişimi üzerindeki etkisi”, “okula hazır olma”, “çocuklarda yemek yeme alışkanlıklarının geliştirilmesi”, “doğal iletişim” vb. konularında eğitim çalışmaları ve yaşantı grupları düzenleyip uyguladı.

“Lâlenin Öyküsü” ve “Küçük Karıncanın Gizemli Yolculuğu” isimli iki çocuk kitabı, “Mustafa Kemal” isimli çok kez sahnelenmiş bir çocuk oyunu vardır.

Kitap okumayı ve hayvanları çok çok sever…


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X