Uzman Hemşire ve Doula Gülşah KILINÇ | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Uzman Hemşire ve Doula Gülşah KILINÇ


Gülşah Kılınç, ilköğretim ve lise eğitimini Eskişehir′de tamamlamış, bu dönemde çeşitli bilgi ve yetenek yarışmalarına katılarak ödüller almıştır. Lisede yabancı dil ağırlıklı sayısal bölümde eğitim alırken, bu dönemde insan fizyolojisi ve insanlara yardım etmeye olan ilgisini fark ederek sağlık alanında çalışmaya karar vermiştir. Gazi Üniversitesi′nde Hemşirelik Fakültesi′nde eğitim almış, üniversite öğrenimi sırasında bir dönem Finlandiya′ya giderek Turku University of Applied Sciences′da Cinsel Sağlık ve Çocuk Sağlığı dersleri almış ve ilgili seminerlere katılmıştır.

Mezuniyetinden sonra İstanbul′da özel bir profesyonel sağlık grubunda çalışmış, bu sırada çeşitli eğitim ve sertifika programlarına katılarak mesleki anlamda kendini geliştirmeye devam etmiştir. Bunlardan bazıları İleri Yaşam Desteği Eğitimi, Bebek ve Çocuk İlkyardım Eğitmenliği, Pedagojik Formasyon ve Gebe Eğitim Danışmanlığı / Doğum Koçluğu′dur.

Akademik alanda uzmanlığını Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi′nde Halk Sağlığı bölümünde yapmış, Sağlık Bakanlığı "Beslenme Dostu Okullar Projesi"nde görev almış ve Okul Çağı Çocuklarında Obezite konusunda tezini hazırlamıştır. Halk Sağlığı ve Çocuk Sağlığı alanında ulusal ve uluslararası birçok seminer ve kongreye katılmıştır.

Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü proje üreticisi ve proje yöneticisi olarak görev almıştır.

Son olarak kanser tedavisi gören çocukların, uzayan hastane yatış sürecinde "hasta" olmadan önce "çocuk" oldukları konusunda farkındalık yaratmak için 2017′de hayata geçirilen ve ulusal basında da büyük ilgi gören Kanser Savaşçıları Derneği′nin Serum Askılı Bisiklet Projesi′nde Proje Üreticisi ve Proje Gönüllüsü olarak görev almıştır.

Şu an ihtiyacı olan anne adaylarına yönelik online ve uygulamalı Ücretsiz Doğum Koçluğu ve Emzirme Danışmanlığı vermektedir.

Şehir: Adana


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X