Uzman Psikolog Karin Natan | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Uzman Psikolog Karin NATAN


1997 yılında F.M.V. Işık Lisesi’nden, 2001 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Bitirme tezini ise ‘Toplumun Homoseksüellere Bakış Açısı ve Homofobi düzeyleri’ konusunda yapmıştır. 2007 yılında Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji, İnsan Bilimleri ve Psikoloji Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olmuştur. Bitirme tezini ise ‘Zihinsel Engelli Çocuğu Olan ve Zihinsel Engelli Çocuğu Olmayan Annelerin Depresyon ve Kaygı Düzeyleri’ konusunda yapmıştır.

Uzmanlık alanı çocuk ve ergenlerde endişe, korku, takıntı, duygu durum bozuklukları, davranış bozuklukları, travmalar, dürtü kontrol bozuklukları, öfke kontrolü, özgüven sorunları, çekingenlik, iletişim sorunları, sosyal uyum sorunları, anne-baba çatışmaları, dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite, özel öğrenme güçlüğü, çalışma alışkanlığı kazandırma, yetenek belirleme, gelişim değerlendirmeleri, duygusal değerlendirmeler ile sorunları tespit etmedir. Belirlenen problemleri Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Filial terapi, Dışa Vurumcu Oyun Terapi Yöntemleri, Kum Terapisi, Kukla Terapisi, Travmatize Olmuş Çocuklarla Oyun Terapisi, Kısa Dönem Oyun Terapisi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Olan Çocuklarla Oyun Terapisi, EMDR yöntemlerini kullanarak çözümlemektedir. Ailelerle Çocuk Odaklı aile terapisi ve danışmanlık vermektedir.

Yetişkinler ile Kaygı ve Duygu Durum Bozuklukları, öfke kontrolü, travma sonrası stres bozukluğu, panik bozukluk, özgül fobiler, takıntılı davranışların çözümünde Kognitif Davranışçı Yaklaşımı, EMDR ve Geştalt terapi yöntemlerini kullanmaktadır.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X