Klinik Psikolog Tuğba ÇEVİK | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Klinik Psikolog Tuğba ÇEVİK


Klinik Psikolog Tuğba Çevik Psikolojik danışmanlık ve rehberlik (İngilizce) lisansını T.C. İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde Onur Derecesiyle bitirmeye hak kazanmıştır. Klinik Psikoloji yüksek lisans programıyla uzmanlığını tamamlamıştır. Lisans eğitimi sürecinde gönüllü projelerde yer aldı, üniversitenin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Darülaceze’deki kimsesiz ve yaşlılarla çeşitli etkinliklerde bulundu.

Oyun Terapisi eğitimini tamamlayarak çalışmalarında kullanmaya başladı. Her çocuğun ihtiyacının ve gelişimsel sürecinin farklı olduğuna inancından dolayı terapilerinde farklı psikoterapi teknikleri kullanmaktadır. Eğitimlerini bütüncül psikoterapi ışığında almayı sürdürmektedir.

Çocuk ve yetişkinlere yönelik çeşitli testlerin uygulanması, yorumlanması ve raporlanması üzerine aldığı eğitimlerini çalışmalarına dâhil etti. Özel anaokullarında çocuk psikolojisi ve aile dinamikleri konularında ailelere danışmanlık verdi. Aynı zamanda danışmanlık merkezinde uzman klinik psikolog olarak çalıştı ve aktif olarak çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışmalarına devam etmektedir.

Aether Academy ’de, sportif etkinlikler sırasında, günlük yaşantıda veya iş hayatında danışanların içinde bulundukları şartlara kolayca adapte olabilmelerini sağlamak ve mükemmel performans göstermelerine yardım edebilmek için ruhsal gelişim yöntemleri uygulanır.Aether Academy’de Uzman Klinik Psikolog olarak deneyimlerini sürdürmektedir.

Psikolojinin hayat boyu bir öğrenme ve gelişim süreci olduğu bilinciyle hareket ederek halen psikoterapi eğitimlerime ve alanıyla ilgili farklı eğitimlere katılım sağlamaktadır.

Problem Çözme ve Karar Verme, Kişisel Performans ve Zaman Yönetimi, Kişisel Performans ve Zaman Yönetimi, Müzakere Performansını Arttırma, Travma, Bireysel Motivasyon, Stratejik Düşünme vb. konularda seminerlere katılmıştır.

İstanbul’da Bona Dea Psikiyatri ve Önce İnsan Danışmanlık Merkezlerinde danışanlarına hizmet vermektedir.

SERTİFİKALAR

● Projektif Testler (Louisa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi, Rotter Cümle Tamamlama Testi, Goodenough-Harris Bir İnsan Çiz Testi, Kinetik Aile Çizimi Testi, Ev-Ağaç-İnsan Çizme Testi)

● Objektif Testler (Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Peabody Alıcı Dil Yaşını Ölçme Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, SCL-90-R Kısa Semptom Tarama Envanteri, Cattell 2-A Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Mini Mental Durum Muayene Testi)

● WISC-R Zeka Testi

● Stanford Binet Zeka Testi

● Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI)

● Oyun Terapisi

● Cinsel Terapi

● Eğitimcinin Eğitimi Kurs Programı

● Aile Danışmanlığı Eğitimi

HASTALIKLAR

● Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite

● Davranış Bozuklukları

● Tik Bozuklukları

● Çocuklarda Tuvalet Eğitimi

● Altını Islatma Problemi

● Dışkı Kaçırma

● Okul Korkusu

● Yeme Bozuklukları

● Anne Yoksunluğu Depresyonu

● Öğrenme Bozuklukları

● Depresyon

● Sınav Kaygısı

● Çocuk Ve Ergen Psikolojisi

● Eğitim ve Sınav Koçluğu

● Yaygın Anksiyete Bozukluğu

● Aile İçi İletişim Sorunları

● Panik Atak

● Majör Depresif Bozukluk

● Obsesif-Kompulsif Bozukluk

● Eğitim ve Sınav Koçluğu

● Uyku Problemi

● Çocuklarda Tuvalet Eğitimi

● Sosyal fobiler

● Cinsel problemler

● Bebek Psikolojisi (Gelişim Takibi)

● Anne-Baba Ayrılığı

● Davranış Bozuklukları

● Okul Zorlukları

● Okul Başarısızlığı

● Motivasyon Eksikliği

● Özgüven Problemi


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X