Klinik Psikolog Larissa Varol Afo | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Klinik Psikolog Larissa VAROL AFO


1988 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2008 yılında Özel Sankt Georg Avusturya Lisesi’ni, 2013 yılında Koç Üniversitesi psikoloji bölümünü bitirmiştir. Larissa Varol, 2014 yılında başladığı Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans bölümünü yazdığı “Yalnızlık, Utangaçlık, Algılanan Sosyal Destek ve Yaşam Doyumunun Problematik İnternet Kullanımı ile İlişkisi” konulu tez çalışması ile bitirerek Klinik Psikolog olmuştur. Bu çalışması ile 1. Uluslararası Ruh Sağlığında Toplumsal Farkındalık Kongresi’ne katılmıştır.

2013 yılında Türk Psikologlar Derneği’nden Çocuk Değerlendirme Testleri (AGTE, Peabody, Bender Gestalt, Beier Cümle Tamamlama), 2015 yılında ise WISC-R ve MMPI testlerinin eğitimini almıştır. Lisans Eğitimi sırasında Nova Özel Eğitim Rehabilitasyon Danışmanlık Merkezi ve Balıklı Rum Hastanesi’nde görev almıştır.

2013-2014 yıllarında Açı okullarında Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde ergenlerle çalışan Larissa Varol, 2015 yılında yüksek lisansı sırasında Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastenesi’nde farklı birimlerde görev almıştır.

Larissa Varol, üniversite yıllarından beri yoga ve meditasyon ile ilgilenmiştir. Uygulamalarında derinleşmek ve bunu başka insanlara aktarmak amacı ile 2014 yılında Yogatime’da Hatha Yoga eğitmenlik eğitimi programını (Yoga Alliance Certificate) tamamlayarak yoga eğitmeni olmuştur. Daha sonraki yıllarda hamile ve çocuk yogası sertifikalarını alarak kendini geliştirmiştir. Bu alanda ki öğretilerini ve uygulamalarını klinik pratiğiyle birleştirmiştir.

Klinik psikolog Larissa Varol, halen çocuk, ergen ve yetişkinlere psikolojik danışmanlık ve destek vermektedir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X