Uyku Danışmanı Lesli MAYA | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Uyku Danışmanı Lesli MAYA


24 Kasım 1984, İstanbul doğumluyum. Evliyim ve 5 yaşında bir kız çocuğu annesiyim.

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesini bölüm birincisi olarak tamamladıktan sonra, dış ticaret ve iş geliştirme uzmanı olarak ulusal ve uluslararası birçok farklı firmada uzun yıllar severek çalıştım.

Kızımın doğumundan sonra, çocuklarla ilgili bir şey yapma isteğim beni uyku koçluğu eğitimi almaya yöneltti. ABD International Maternity and Parenting Institute’da yaklaşık 1 sene süren “ Hamile ve Bebek Uyku Danışmanlığı Koçluk Eğitim Programını” tamamladım. Eğitim programı süresince ve sonrasında gerek yurt içinde gerekse yurt dışında birçok bebek ve aile ile çalışarak hayatlarına dokunma fırsatı buldum. Eş zamanlı olarak, Dr. Harvey Karp’ın Mahallenin En Mutlu Bebeği (Happiest Baby Educator) programını tamamlayarak, “Mahallenin En Mutlu Bebeği “(Happiest Baby Educator) lisanslı eğitmeni oldum. Ardından çocuk gelişimine olan ilgim ve her gün artan öğrenme hevesim ile ikinci üniversite olarak “Çocuk gelişimi” bölümüne başladım ve şu anda son sınıfta okumaktayım.

Tatlı Uyku Sırları uyku danışmanlığını kurmaktaki amacım, benim de bir zamanlar yaşadığım gibi uykuyla ilgili sıkıntılar yaşayan ailelere, çocuk gelişimindeki bilgilerimi kullanarak, empati kurarak, yargılamadan, yaşadıkları zorlukları aşmaları konusunda her türlü desteği vererek yardımcı olmaktır.

Uyku konusundaki Yaklaşımım:

IMPI Sertifikalı Hamile ve 0-5 yaş uyku danışmanı olarak, hamilelik döneminde, bebeklik ve sonrasında yaşanan uyku sorunlarına, uzun vadeli ve dengeli çözümler sunmak ve sağlıklı uyku alışkanlıkları oluşturmak için BÜTÜNCÜL bir yaklaşıma odaklanırım.

Uyku sorunlarına, etkili çözüm bulabilmek için, sadece uykudan daha fazlasına bakmak ve tüm resmi dikkatli bir şekilde analiz etmek gerekir. Yalnızca bebeğin uyku problemine odaklanmakla kalmaz; fiziksel, duygusal, sosyal, gelişimsel ve çevresel faktörleri dikkate alarak öncelikle uyku sorunun neden kaynaklandığını araştırarak sorunu anlamaya çalışırım.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X