Psikoloji Dr. phil. R. Meltem KAVCAR SIRMALI | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Psikolog Dr. phil. R. Meltem KAVCAR SIRMALI


Avusturya Lisesi’nden sonra Viyana Handelsakademie’de sürdürdüğü öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nden lisans derecesini, Viyana Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nden doktora derecesini alarak tamamladı.

O tarihten bu yana, 30 yıldır ofisinde erişkinlere bireysel, grup ve aile terapileri uygulamakta, çift ve evlilik danışmanlığı vermektedir. Çift ve evlilik danışmanlığı alanında yeni geliştirdiği Evlilik Checkup’nın marka tescil süreci tamamlamış ve uygulamaları devam etmektedir.

İlk denemelerini 1999 yılında gerçekleştirdiği online terapi sistemi, 2007 senesinden bu yana fiziki şartlar nedeniyle ofisine gelemeyen danışanları için kurduğu www.onlineterapist.com sitesi ile devam etmektedir.

Psikoloji konusundaki uzmanlığına psikoloji öğreniminden önce almış olduğu finans & iktisat öğrenimini harmanlayarak geliştirdiği özel yöntem ile şirketlere yönetim danışmanlığı vermektedir. Aile şirketleri özel uzmanlık alanıdır.

Son yılların yükselen mesleği olan yaşam ve ilişki koçluğu konusunda 15 yılı aşkın bir süredir çalışmaktadır. 2010 senesinin sonunda da Berufsförderungsinstitut Österreich’tan “Individuelle Coachingstrategie” ve “Coaching und Leitung” sertifikalarını alarak kişinin bireysel veya mesleki alanda kendisini geliştirmek, potansiyelini daha verimli kullanmak, amaçlarına odaklanarak hedeflerine ulaşmasını sağlayacak sistemler geliştirme ve bu sistemleri uygulayabilme talebinde de yaşam ve ilişki koçluğu yapmaktadır. Üst düzey yöneticilerle koçluk çalışmalarım devam etmektedir.

APA (American Psychological Assosiation), TPD (Türk Psikologlar Derneği), ESTD (European Society for Trauma and Dissociation), IAMFC (The International Association of Marriage and Family Counselors) ve ISMHO (International Society for Mental Health Online) üyesidir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X