Okul Öncesi Öğretmeni Merve SUNAL | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Okul Öncesi Öğretmeni Merve SUNAL


2012 Yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sürecinde, alanıyla ilgili çeşitli kurs ve seminerlere katılarak mesleğe hazırlık çalışmaları yapmıştır. 2010-2011 Eğitim- Öğretim Yılında M.E.B. Mert Karahan Eğitim Uygulama ve İş Okulunda Usta Öğreticilik görevinde bulunmuştur. 2011 Ekim ayında M.E.B. ′e bağlı özel kuruluş olan Yağmur Çocuklar Psikolojik Danışmanlık ve Özel Eğitim Merkezinde Okul Öncesi Öğretmeni olarak göreve başlamış,2016 Yılında Kurum Müdür olarak görevine devam etmiştir. Meslekte geçirdiği süre ve başarıları göz önüne alınarak, M.E.B tarafından Özel Eğitim Alanı Uzman Öğretici unvanı almaya hak kazanmıştır. Çalışma süresi boyunca, özel eğitim alanında çeşitli kurs, seminer ve sertifika programlarına katılmıştır. 2020 Ocak ayında Eğitim materyalleri, oyun tasarımları çalışmalarına başlayıp, hazırladığı materyal ve oyunları; Instagram : @kendimateryaliniyap sayfasında takipçilerine sunmaktadır.

Katıldığı bazı eğitimler;

· Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı Uygulamacı Sertifikası (Prof. Dr. İbrahim DİKEN) 2018.

· Floortime Başlangıç Düzeyi Sertifikası 101 ( Çiğdem ERGÜL) 2017.

· Özel Eğitimde Müzik-Ritim çalışmaları Semineri ( Hakan SEZGİN ) 2015

· Montessori Metodu Teorisi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğunda ve teşhisinde Montessori terapi konuları semineri. (Dr. Eylem KORKMAZ) 2014.

· Okul Öncesi Dönemde Drama Semineri: Özel Eğitim Derneği ( Çetin Özbey) 2008.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X