Uzman Klinik Psikolog Mirey Kasuto | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Uzman Klinik Psikolog Mirey KASUTO


Mirey Kasuto, 2015 yılında Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünü onur derecesi ile, 2017 yılında ise Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Çocuk-Ergen Alt Dal Yüksek Lisans Programını tamamlamış, “Boşanmış Ailelerin Çocuklarının Boşanmamış Ailelerin Çocuklarına Göre Özsaygı ve Ruh Sağlığı Değişkenlerinin İncelenmesi” konulu yüksek lisans tezini başarı ile tamamlamıştır.

Birçok anaokulu ve psikolojik danışmanlık merkezlerindeki gönüllü stajları ile mesleki alanda kendisini geliştirmiştir. 2015-2017 yılları arasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin çeşitli birimlerinde stajyer psikolog olarak bulunmuştur.

“İnsanın Anlam Arayışı”, “Tourette Sendromu İle Güne Başlamak”, “Beni Değil Tiklerimi Yok Say” seminerleri ile “Yetişkin Psikoterapileri Sempozyumu” ve Samsun’da düzenlenen 19. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’ne katılım göstermiştir.

Türk Psikologlar Derneği üyesidir. Aynı zamanda, Türk Psikologlar Derneği’nden, 2014 yılında “Çocuk Değerlendirme Paketi”, 2015 yılında “Denver-II”, 2017 yılında “WISC-IV” eğitimlerini, 2016 yılında Yeniden Sağlık Derneği’nden “Stanford Binet” eğitimini, 2016-2017 yılları arasında Simge Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nin düzenlediği ve Reyhana Seedat’ın eğitimciliğini üstlendiği “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi”, “Filial Terapi”, “Gelişimsel Temas Terapisi”, “Dışavurumcu Sanat Terapisi”, “Esnek Sıralı Oyun Terapisi”, “Oyun Terapisinde Metafor Kullanımı” eğitimlerini tamamlamıştır.

2014-2016 yılları arasında stajyer olarak bulunduğu Ekipnormarazon Çocuk, Genç ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde 2016 yılından bu yana çocuklarla öfke, dürtü kontrolü, disiplin, sınır koyma, sorumluluk kazandırma, özgüven geliştirme, içe kapanıklık, çekingenlik, korku ve endişe, boşanma, mastürbasyon, dikkat sorunları, takıntı, alt ıslatma ve dışkı kaçırma, akademik sorunlar, arkadaş ilişkileri konuları üzerinde çalışmakta, bebeklik dönemi, okul öncesi dönemi ve ilkokul çağı çocuklarını tanıma ve özelliklerine uygun yönlendirme, sorun çözme çalışmaları ile bireysel çalışmalar yürütmektedir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X