Çocuk Ruh Sağlığı Uzmanı Yrd. Doç Dr. Neslim GÜVENDEĞER DOKSAT | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Çocuk Ruh Sağlığı Uzmanı Yrd. Doç Dr. Neslim GÜVENDEĞER DOKSAT


Neslim Güvendeğer Doksat, 1969 yılında İzmir’de doğmuş, orta öğretim ve lise tahsilini 1980-1987 yılları arasında İzmir Amerikan Koleji’nde tamamlamıştır. 1987-1993 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmasını takiben, 1993 Aralık ayında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, çocuk ruh sağlığı ihtisasına başlamıştır. 1998 yılında “Çocuk Ruh Sağlığı Uzmanı” olarak ihtisasını tamamlamıştır.

1998-2002 yılları arasında İzmir-Menemen Devlet Hastanesine bağlı olarak görev yapmakta iken, Emiralem’de Sabahat Akşiray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nin sorumlu hekimliğini yürütmüştür.

2003-2005 yılları arasında İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Ruh Sağlığı uzmanı olarak çalışmıştır.

2005 Nisan ayından itibaren çocuk ruh sağlığı alanındaki çalışmalarını İstanbul’da, eşi Prof. Dr. Mehmet Kerem Doksat ile birlikte, Polimed Ruh Sağlığı Merkezi’nde (www. doksat.com) halen yürütmektedir.

2013 Kasım ayından itibaren Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaya başlamış olup, orada halen lisans ve yüksek lisans dersleri vermekte ve klinik psikoloji yüksek lisans tezleri yönetmektedir.

Çocuk ve genç ruh sağlığı konusunda, 2007 senesindeANABABACA ve 2011 senesinde Çocuk Ruh Sağlığı, 2014 senesinde ise KUSURSUZ EBEVEYNLİK MÜMKÜN MÜ? EBEVEYNLER İÇİN BAŞUCU KİTABI isimleriyle basılmış üç adet kitabı bulunmaktadır.

Ek olarak, yurt içi değişik psikiyatri kongrelerinde düzenlenen panellerde panelist konuşmacı olarak yer almıştır. Ulusal ve Uluslararası istasyonlu Psikiyatri dergilerinde yayınlanmış makaleleri mevcuttur. Yurt içi ve yurt dışı bilimsel kongrelerdeki bilimsel faaliyetleri devam etmektedir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X