Uzm. Dil ve Konuşma Terapisti Nezihe ÇITAV SÜNGÜN | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Uzm. Dil ve Konuşma Terapisti Nezihe ÇITAV SÜNGÜN


Nezihe Çıtav Süngün 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra danışmanlık merkezlerinde dikkat bozukluğu, öğrenme güçlüğü, disleksi ve yaygın gelişimsel bozukluğu olan çocuklarla çalışmıştır.

2000-2004 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapistliği Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlayarak Uzm. Dil ve Konuşma Terapisti ünvanını almıştır. Türkiye’ de bu bölümün mezun ettiği ilk konuşma terapistlerindendir.

2005 yılından bu yana çalışmalarını kurucularından olduğu Lali Dil ve Konuşma Bozuklukları Merkezi’nde sürdürmektedir. Ayrıca Lali Yayınları’nda çocukların dil ve konuşma gelişimini desteklemeye yönelik eğitici kartlar, kutu oyunları ve kitaplar hazırlamaktadır.

DKBUD-Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanları Derneği, Türk Otorinolarengoloji ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği ve Ses, Konuşma ve Yutma Bozuklukları Derneği üyelerindendir.


Yazarın Yazıları

Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X