PACE Çocuk Sanat Merkezi Kurucusu Nihat Barış Karayazgan | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

PACE Çocuk Sanat Merkezi Kurucusu Nihat Barış KARAYAZGAN


1973 yılında İstanbul’da doğan N. Barış Karayazgan 1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi‘nde Heykel üzerine lisans eğitimi almıştır. 2000 yılında Pennsylvania Academy of Fine Arts - Philadelphia′dan "Post Baccalaureate" derecesi ve Fulbright Bursu kazanarak okuduğu State University of New York - Albany′den ise 2003 yılında MFA derecesiyle mezun olmuştur. N. Barış Karayazgan doktora çalışmalarına, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nde başlamış ancak iş yoğunluğu sebebi ile ara vermiş bulunmaktadır.

Eserleri dünyanın farklı yerlerinde sergilenen ve katıldığı etkinliklerde çok sayıda ödül ve burs alan Karayazgan, 2010 yılından bu yana çeşitli kuruluşlar ile sanat eğitimi projelerini hayata geçirmiştir. 1996 yılından beri hem yurt içi hem de yurt dışında okul, sanat merkezi ve sanat kamplarında sanat eğitmeni olarak görev yapan N. Barış Karayazgan, 2005 yılında kurduğu PACE Çocuk Sanat Merkezi’nde sanat eğitmeni olarak profesyonel hayatına devam etmektedir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X