Eğitim Danışmanı, Pedagog - Prof. Dr. Norma Razon | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Eğitim Danışmanı, Pedagog Prof. Dr. Norma RAZON


1968′den beri eğitim-öğretim alanında çalışmakta olan Norma Razon, ekipnormarazon Çocuk, Genç ve Aile Danışmanlık Merkezi′nin kurucusudur. Norma Razon’un çalışma alanları:

· Anne babaları ve anne baba adaylarını bilgilendirme,

· Doğumdan itibaren çocukları tanıma,

· Çocuklarına yemek, uyku, tuvalet alışkanlıklarını kazandırmada ailelere rehberlik,

· Çocukların okul, ders, disiplin, uyum, sosyalleşme sıkıntıları ile akademik, gelişimsel, psikolojik ve davranışsal sorunlarını saptama ve bunlarla baş etmede aileleri yönlendirme,

· Öğrencilerin yeteneklerini ve zorlandıkları alanları belirleme, onlara uygun eğitim programları ile öğretim kurumlarını seçme, gerektiğinde bireysel ve grup çalışmaları düzenleme olarak sıralanabilir.

Okullarda ailelere ve öğretmenlere yönelik konuşmalar yapan Norma Razon, seminerler düzenlemekte, bilimsel araştırmalar yapmakta, yazılar yayınlamaktadır.

Norma Razon 1968’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Pedagoji Bölümünden mezun olmuştur. Aynı yıl Eğitim Bilimleri Bölümü′nde çalışmaya başlamış, 1972’de disleksi-özel öğrenme güçlüğü konulu tezi ile doktor, 1979’da çalışan anneler ve annesi çalışan öğrenciler üzerinde yaptığı araştırma ile doçent, 1988’de gençlerde meslek seçimi adlı tezi ile profesör olmuştur. 1997’ye kadar aynı bölümde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. 1979-1997 yıllarında Eğitim Bilimleri Bölümü başkan yardımcılığı ve Ana Bilim Dalı başkanlığı yapmıştır. Üniversitenin anaokulu ′Çocuklar Evi′nin yönetiminde çalışmıştır.

Doktorasını tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi’nin yanı sıra, İstanbul Teknik, Marmara, Anadolu ve Erciyes Üniversitelerinde, çeşitli ana, ilk ve orta öğretim kurumlarında, Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde, Türkiye, Fransa, Kanada ve A.B.D.’de meslektaşlarına, öğretmenlere, öğrencilere ve ana babalara yönelik seminer, konferans ve konuşmalarda görev alan Norma Razon halen eğitim danışmanı olarak hizmet vermektedir. Aynı zamanda çocuk gelişimi sitesi ÇocukluDünya′nın (www.cocukludunya.com) eğitim danışmanıdır.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X