Pedagog Prof. Dr. Oya Güngörmüş Özkardeş | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Pedagog Prof. Dr. Oya GÜNGÖRMÜŞ ÖZKARDEŞ


Prof. Dr. Oya Güngörmüş Özkardeş, İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Pedagoji Bölümünü bitirmiş, İ.Ü. Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Gelişim Nörolojisi dalında Yüksek Lisansını, İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsünde Eğitim Bilimleri dalında doktorasını tamamlamıştır.

2013 yılında profesör olan Özkardeş, 2002 yılına kadar İ.Ü. Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesinde Okul Öncesi Ana Bilim Dalı Başkanlığı ve Üniversitenin uygulama ana okulu olan “Çocuklar Evi”nin yöneticiliğini yapmış, başta, “Öğrenme psikolojisi”, “Öğrenme Güçlükleri”, “Okul öncesi Eğitim”, “Gelişimsel Psikopatoloji”, “gelişimsel Psikopatolojide Vaka Çalışmaları” olmak üzere pek çok dersi lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde vermektedir.

Halen, kurucularından olduğu “Pencere Psikolojik Danışma Merkezi”nde bireysel danışmanlık ve özel eğitim çalışmaları yapmakta, ailelere ve eğitimcilere çalışma grupları düzenlemekte, meslektaşlarına süpervizyon vermektedir. Ayrıca merkezin 2001’de kurduğu “pencere-sey” yayınlarında hem yöneticilik yapmakta hem de çocuklara yönelik çeşitli eğitim gereçleri hazırlamaktadır.

İstanbul Ticaret Üniversitesinde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak derslerini sürdüren Özkardeş, çeşitli eğitim kurumlarına “Özel Öğrenme Güçlüğü”, “Sınıf Yönetimi”, ”Farklı Gelişen Çocuklar” konularında konferanslar vermekte, kurslar düzenlemekte ve danışmanlık sunmaktadır.

Hem ulusal hem de uluslararası çeşitli mesleki derneklere üye olan Özkardeş’in yurt içi ve yurt dışı çeşitli kongrelerde bildirileri, makaleleri, kitap bölümleri ve çocuk kitapları bulunmaktadır.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X