Öznur Karaeloğlu | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Öznur KARAELOĞLU


Öznur Karaeloğlu İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümlerinde öğrenim görmüştür. Pedagojik formasyon eğitimini de İstanbul Üniversitesinde tamamlamıştır. 2005 yılından bu yana okumayı hızlandırırken anlamayı da geliştiren, odaklanmayı artıran ve beynin sağ ve sol loblarını aynı anda çalıştıran kurucusu olduğu ‘Mind On Metotla’ ‘Hızlı Okuma’ eğitimleri vermektedir.

Öznur Karaeloğlu’nun ‘Çocuklar İçin Anlayarak Hızlı Okuma’, ‘Liseler İçin Hızlı Okuma’, ‘Köpek Olmak İsteyen Kedi’ isimli kitapları bulunmaktadır. ‘Çocuklar İçin Anlayarak Hızlı Okuma’ kitabı Türkiye’de çocuklara yönelik yazılan ilk hızlı okuma kitabıdır. ‘Fil Olmak İsteyen Fare’ ve yetişkinlere yönelik yazdığı ’21. Yüzyılda Okumak’ isimli kitapları da yayıma hazırlanmaktadır.

Okumayı geliştirme, hızlandırma, kavramayı artırma, okuryazarlık temalarında çeşitli portallarda yazılar yazmakta, okullar ve kurumlarda konuşmalar yapmaktadır. Aynı zamanda çeşitli sosyal sorumluluk projelerine de gönüllü olarak destek vermektedir.

Birçok kurumda 3000 saatin üzerinde ‘Hızlı Okuma, Anlama ve Algılama’, ‘Dikkat ve Odaklanma’ başlıklı eğitimleri vermiştir.

2014 yılında ise ilk öykü kitabı olan ‘Köpek Olmak İsteyen Kedi’ kitabını yayınlamıştır.

Kitapları:

· Çocuklar İçin Anlayarak Hızlı Okuma, Fom Kitap, 2007 (İlk baskı)

· Lise İçin Anlayarak Hızlı Okuma, Fom Kitap, 2015

· Köpek Olmak İsteyen Kedi, Fom Kitap, 2014

Sosyal Sorumluluk Projeleri:

· Cumhurbaşkanlığı Konuşan Kitap Şenliği

· Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı

  • Young Guru Akademi

· Bilim Kahramanları Derneği

· Soma′da Kitapla Gülen Yüzlü Çocuklar


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X