Uzm. Klinik Psikolog Alev AKAL | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Uzm. Klinik Psikolog Alev AKAL


Psikolog Alev Akal 1984 yılında İstanbul′da doğmuştur. 2003 ve 2007 yılları arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümünde okumuştur. Üniversiteden Üstün Onur Belgesi ile mezun olmuş ve bölüm üçüncüsü olmuştur. 2007- 2010 Maltepe Üniversitesi Klinik ve Adli Psikoloji Yüksek Lisansı Çift Anadal olarak tamamlamış ve uzmanlığını almıştır. 2011-2012 yılları arasında ise Marmara Üniversitesi Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Yüksek Lisansı tamamladıktan sonra 2010 yılında Mehmet Sungur′un kurmuş olduğu KDT derneğinden Kognitif Davranışçı Terapi Eğitimlerini, Alp Karaosmanoğlu Şema Terapi Eğitimlerini ve Nevin Dölek Kısa Süreki Çözüm Odaklı Terapi eğitimlerini ve süpervizyonları tamamlamıştır. Tüm bu eğitimlerin yanı sıra yurt içinde pek çok seminer ve eğitime katılmıştır.

Zeka, dikkat, gelişim testlerini uygulayabilmektedir, sertifikasyon süreçleri tamamlanmıştır. Kullandığı Testler arasında WISC IV, WISC-R Zeka Testi (Psikologlar Derneği), Standford Binet Zeka Testi, MOXO Testi, Bier Cümle Tamamlama, Louisse Düss Psikanalitik Hikayeler Testi, TAT, CAT, Frostig Görsel Algılama Testi, K- BİT, CAS (Bilişsel Değerlendirme Sistemi), Gestalt Bender, Peabody Resim Kelime Testi, Ankara Gelişim Envanteri, Gessel Gelişim Envanteri, Good Enough Harris vb bulunmaktadır.

Çalışma alanları çocuklarda sosyal beceriler, sosyal, bilişsel ve duygusal sorunlardır. Kognitif Davranışçı Terapi, Şema Terapi ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi İlkeleri doğrultusunda anne ve babalara, öğrencilere psikolojik danışmanlık yapmaktır. Ayrıca Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Öğrenme Bozukluğu, Disleksi ve Üstün Zekalı çocuklar ile de çalışmalarını sürdürmektedir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X