Uzm. Klnk. Psk. Cihan YEŞILMEN KILINÇ | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Uzm. Klnk. Psk. Cihan YEŞILMEN KILINÇ


Ben Cihan YEŞILMEN KILINÇ, lisansımı Istanbul Altınbaş Üniversitesi Psikoloji (%100 ingilizce) alaninda, yüksek lisansımı da Ingiltere’ de Bournemouth University’ de Klinik Psikoloji alanında başarıyla mezun olarak bitirdim. Yüksek lisans tezimi ‘ Psikoegitimin Sizofreniler Üzerindeki Etkileri ’ alaninda basariyla tamamladım. Eğitim hayatım boyunca çeşitli eğitimlere katıldım; Evlilik ve Çift Terapisi, Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Çocuk Tespit Testi (CAT),Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi,Yale-Brown OKB,Louissa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi,Porteus Labirentleri Testi,Çocuk Resimlerinin Yorumlanması,Cattell 2A-3A Zeka Testi, MetropolitanOkul Olgunluk Testi,Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testibunlardan bazılarıdır.

Almanya’nın ileri gelen hastanelerinden biri olan Psikiyatri ve Psikoloji hastanesinde( Psychiatrisches Zentrum, Psychiatrisches )staj yaparak birçok farklı bagımlılık servisinde, çeşitli hastalarla çalışma şansım oldu. Türkiye’ de lisans eğitimimi tamamladığım Istanbul Altınbaş Üniversitesi’nde ‘Çocuk Üniversitesi’adlı bir projede yer aldım. Türkiye’de Suriye’den göç eden mülteci çocuklarıyla birebir ilgilenme ve takım arkadaşlarımla beraber mülteci çocuklarının travmalarına yönelik çalışmalarda yer alma şansım oldu.

Eğitim hayatımın büyük bir kısmını yurtdışında çeşitli psikolojik eğitimlere katılarak tamamladım. Şimdide yaşantımı; yüksek lisansımı tamamladığım ülkede kalarak doktora çalışmalarımı devam etmek için Ingiltere’ de yaşıyorum. Çeşitli konularda farklı gazete ve dergilerdeyazılar yazmaya devam ediyor ve mezun olduğumdan bu yana düzenli bir şekilde online / yüzyüze terapistlik yapıyorum.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X