Psikolog Dilara IŞIK | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Uzman Klinik Psikolog Dilara IŞIK


Dilara Işık , Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde okuduğu dönemler boyunca akademik başarısı sebebiyle İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Dekan Onur Listesinde yer almıştır. Son sınıfta üstün akademik başarısı sebebiyle Vehbi Koç Onur Ödülü kazanmıştır. Dilara Işık 2019 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü onur derecesiyle bitirmiştir. Aynı yıl, Işık Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Çocuk ve Ergen Alt Dalı Yüksek Lisans Programına başlamış ve 2021 senesinde onur derecesiyle mezun olarak Uzman Klinik Psikolog ünvanını almıştır. Dilara Işık, yüksek lisans mezuniyet projesini Travma Yaşamış Çocuklar ve Ergenlerle Dışavurumcu Sanat Terapisi Kullanımı üzerine tamamlamıştır.

Koç Üniversitesi’nde aldığı Psikoloji eğitimi süresince, Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk’un yönettiği Çocuk ve Aile Çalışmaları Laboratuvarı ve Doç. Dr. Tilbe Göksun’un yönettiği Dil ve Bilişim Laboratuvarında asistanlık yaparak çeşitli bilimsel çalışmalara katkıda bulunmuştur. Aynı zamanda Koç Üniversitesi Bir Dilek Tut Gönüllü Kulübü ve Psikoloji Kulübünde görevler almıştır. Dilara Işık lisans eğitimi boyunca çeşitli psikoloji seminerleri ve atölyelerine katılım göstermiştir.

2017 yılında Hümanite Psikiyatri Tıp Merkezi’nde, 2018-2020 yılları arasında Ekip Norma Razon Çocuk, Genç ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde stajyer olarak çalışmıştır. 2018 yılından beri Çocuklu Dünya eğitim sitesinde yazarlık görevi yapmakta, çocuk gelişimi ve ebeveynlik üzerine yazılar kaleme almaktadır.

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans ders içeriği kapsamında çocuk ve ergen odaklı Bilişsel Davranışçı Terapi, psikolojik test ve değerlendirme eğitimlerini almış, süpervizyon kapsamında danışan görerek Bilişsel Davranışçı Terapi seansları gerçekleştirmiştir. Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Çocuklar ve Gençlerle Sanat Terapisi eğitimlerini tamamlayarak uygulayıcı olmuştur. Ekim 2020 tarihinden beri Çocuk Çizimlerinin Projektif Değerlendirilmesi Eğitimine devam etmektedir.

Kendisi aynı zamanda Türk Psikologlar Derneği ve The British Psychological Society-Division of Clinical Psychology üyesidir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X