Uzm. Klinik Psikolog Gözem KIRAY KAŞ | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Uzm. Klinik Psikolog Gözem KIRAY KAŞ


İstanbul Maltepe Üniversitesi’nde Psikoloji lisans eğitimini ilkokul 5. sınıf öğrencilerinin anksiyete ile benlik saygısı arasındaki ilişki düzeyi projesiyle bitirmiştir. Uzmanlığını Arel Üniversitesi’nde Khatena-Torrance yaratıcılık testlerinin Türkçe versiyonunu geliştirme tezi ile bitirmiştir.

Eğitimi devam ederken Hacettepe, Fatih Sultan Mehmet, Samsun Devlet ve Samsun Ruh Sağlığı Hastaneleri’nde staj çalışmalarını yapmış ve çocuk-ergen-bireysel danışanların terapilerini gözlemleme çalışmaları yapmıştır. Psikoterapiye yönelik çalışmalarını, mezuniyetten sonra süpervizyon destekli terapi yapmaya başlayarak klinik alanda çalışmalarını sürdürmüştür. Özel bir anaokulunda sorumlu müdür olarak başladığı iş deneyimine çeşitli danışmanlık merkezlerinde terapi yapma, çocuk üniversitesinde üstün zekalı çocuklarla drama dersi vermiş ve terapi yapmıştır. Üstün zekalı çocuklarla çalışan bazı kurumlarda testler uygulayarak kuruma kabul süresini yürütmüştür. Yeniden özgürlük projesi kapsamında cezaevindeki çocuklarla grup çalışmaları yapmıştır. Zeytinburnu Belediyesinde bireysel ve çocuk ve ergen terapisi yapmıştır.

2010 yılından bu yana Yakaza Psikoloji’de çocuk, ergen, yetişkin alanlarında çalışmaktadır.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X