Uzman Klinik Psikolog İrem ER | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Uzman Klinik Psikolog İrem ER


Uzman Klinik Psikolog İrem Er lise eğitimini Çevre Koleji’nde sürdürmüştür. Çevre Koleji Anadolu Lisesi’nde Volvo Adventure Projesi Kapsamında grup arkadaşları ile beraber birinci olarak İsveç’te ülkesini temsil etme hakkı kazanmıştır.

Lise dönemini bitirdikten sonra Sabancı Üniversitesi Psikoloji bölümü’ne burslu olarak girmiştir. Eğitimi süresinde Dr. Junko Kanero’nun Araştırma Asistanlığı yaparak Sabancı Üniversitesi Çocuk Gelişimi Laboratuvarı, çocuk gelişimi üzerine çeşitli araştırmalarda (robot ile beraber çocuklara ikinci yabancı dil öğretmek) yardımcı asistan görevinde yer almıştır. Ayrıca, CIP kapsamında özel çocuklara yönelik 1 yıl kadar eğitimci olarak çocuklara yardımcı olmuştur.

Eğitimi hayatı sürerken AÇEV kurumunda Hüsnü Özyeğin Vakfı ′′Kızlar Güçleniyor′′ Projesi kapsamında deşifre ve diğer başka projelerde makale tarama, çocuk kitaplarını yaşlara göre sınıflandırma gibi görevlerde yer almıştır. Maya Vakfı’nda gönüllü olarak mülteci çocuklara sosyal ve psikolojik desteğe yönelik aktivite hazırlanmasına yardımcı olmuştur. 2019 yılından beri özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde psikolog çalışmıştır.

2021 yılından beri BrightKids Anaokulu’nda çocukların psikolojik danışmanlığını yürütmekte ve anne-babalara danışmanlık yapmaktadır.

2021 yılında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olup Klinik Psikolog olmayı hak kazanmıştır. Türk Psikologlar Derneği′nden onaylı sertifikalı Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV (WISC-4) uygulayıcısıdır. Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi ve Theraplay eğitimlerini tamamlamıştır. ′Bilişsel Davranışçı Terapi′ eğitimini tamamlayıp, süpervizyon almıştır. Aynı zamanda oyun terapistidir.

Tuval Psikolojik Danışmanlıkta dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, özel öğrenme güçlüğü, duygusal sorunlar, depresyon, kaygı bozuklukları, davranış ve uyum problemleri, sınav kaygısı, korku, okul fobisi ve öfke kontrolü gibi sorunlar yaşayan çocuk ve ergenlerle bireysel ve grup terapi seansları yürütmektedir.

Türk psikologlar derneği ve Theraplay derneği üyesidir.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X