Uzman Psikolog Tuğce YILMAZ | Çocuklu Dünya
 

Uzmanlar

Uzman Psikolog Tuğce YILMAZ


Merhaba… Ben Uzman Psikolog Tuğçe Yılmaz.1988 Edirne doğumluyum. Evliyim, bir kız çocuğu annesiyim. Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi’ni 2006 yılında bitirdikten sonra İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ne başladım. Başarı bursuyla okuduğum bölümümü 2011 yılında onur ödülüyle tamamladım. Aynı yıl, yine İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde burslu olarak Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisansıma başladım.

‘Uykunun Çocukların Gelişimine Etkisi’ konulu tezimde; uykunun fiziksel, bilişsel ve psikolojik gelişime etkisi ve uyku bozuklukları üzerine araştırmalar yaparak, uykunun çocukların gelişimine etkisinin pozitif yönde olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldum.

2012 yılından bu yana aktif olarak sektörde çocuklarla çalışmaktayım. Birçok anaokulu ve rehabilitasyon merkezine danışmanlık yaptım. Çeşitli uyku kliniklerinde süpervizyon aldım ve araştırma gruplarına katıldım. Psikoloji ile ilgili bir çok eğitim, seminer ve kongreye katıldım. Kendim de çeşitli kurumlarda birçok seminer verdim.

2014 yılında Nişantaşı Teşvikiye’de Limon Ağacı Danışmanlık Merkezi’ni kurdum. 2015 yılında evlendim ve eşimin işi sebebiyle Ankara Çankaya’ya taşındım.

2016 yılında kızım Pera Rona doğdu. Yine aynı yıl İstanbul’a döndük.

Benim serüvenim Rona’yla başladı diyemeyeceğim, ben zaten yıllarca çocuklar ve aileleriyle çalıştım. Çocuğum yokken de uykunun fiziksel, bilişsel ve psikolojik gelişimde ne kadar önemli olduğunu ve uykusuz bir annenin ruh halini iyi biliyordum. Ama şunu söyleyebilirim ki kızım olduktan sonra, o zamana kadar çalıştığım tüm anneleri ‘daha iyi’ anladım.

Hala Şişli’deki ofisimde danışanlarımla birebir görüşmekte, çocuk ve ailelere danışmanlık vermekte, uyku eğitim atölyeleri ve seminerleri düzenlemekteyim.


Çerez Kullanımı
Kişisel verileriniz, mevzuata uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz.
X